• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

O víkendu 10.-11.9. se konalo MČR mládeže v rapid šachu. Z našeho klubu měla přímý postup Linda Slívová v D12, z krajského přeboru se na MČR dostala vítězka Tereza Hlinovská v D14. Daniel Pražák i Vláda Veverka také mohli hrát, MČR ale koliduje s MS v Rumunsku, kde právě bojují. Do Harrachova na rapid se tak vydala teplická výprava ve složení Petr Slíva (vedoucí a trenér), Linda a Terka.

 

Rovnou prozradím, že Linda bylo opět nejúspěšnějším reprezentantem Ústeckého kraje, obsadila výborné 6. místo. Tereza byla na republikové akci poprvé, skončila dvacátá šestá.

Info o turnaji nám přináší vedoucí úspěšné výpravy Petr Slíva:

,,Linda obsadila v konečném hodnocení 6.místo a protože je na sebe výsledkově přísná, nebyla spokojena. Já jsem ji naopak po turnaji hodně chválil. Od prvního do posledního kola odehrála všechny partie na jedné z pěti elektronických šachovnic. Jak je jejím zvykem, bojovala, byť preferuje delší časové tempo. Soupeřky z ní měly respekt a často jí nabízely remízy. Jak to už při turnajích bývá, o pořadí na čele rozhoduje poslední kolo. A v něm zaslouží Linda největší pochvalu. Černými figurkami hrála proti Zuzce Staré na výhru, v průběhu partie jí třikrát odmítla nabídku remízy a tlačila se ve věžové koncovce dopředu. Bohužel si nepohlídala svůj o hodně lepší čas, soupeřku časově dotáhla a při nervynapínajícím blicání přehlédla v lepší pozici jednotahově věžku. Konec nadějí na stříbro! Ale bojovnost příkladná!

 

Terka to měla hodně těžké. Na MČR čehokoliv se schází republiková špička, není slabých soupeřů. Soupeřky trénují, jezdí na šachové kempy, figurky už nepřehlížejí. Ztráta lehké figury, někdy dokonce i pěšce bez kompenzace se už neotočí a každý bod či půlbod se musí vydřít. Terka po některých partiích přiznala, že s takovými protivníky ještě nehrála. Vím, že měla dva bodíky nadosah. V 7.kole stačily dva správné tahy a soupeřka by se musela vzdát. V jiné partii zas chybělo pár vteřin navíc k uzavření matové sítě. Ale bojovala a zaslouží medaili za statečnost! Po takových partiích se bude Terce na krajské úrovni lehčeji dýchat.

 

Turisticky jsme zvládli Panskou skálu a Mumlavské vodopády, na nic jiného nebyl při zběsilém tempu partií čas.“

 

Výsledky najdete zde

 

Velký dík našim reprezentantkám. Velký dík hlavnímu trenérovi. Velký dík pořadatelům a všem, kteří se na zajištění účasti na republice podíleli.

ŠK Teplice byl podpořen v rámci neinvestiční dotační výzvy 14/2021 Můj klub 2022 od Národní sportovní agentury.

 

 

Komentáře  

+1 #1 Radek Bayer 2022-09-16 14:49
Děkuji Lindě i Terce za vzornou reprezentaci klubu na této vrcholné akci mládeže. Velké poděkování patří též Petrovi, za koučování a doprovod. Podle fotek vidím, jak nám ty "naše" holky zase vyrostly ;-)
Citovat