Dva bleskové turnaje se budou konat v letošním prosinci. Jeden pravidelný "prvopáteční"  a  ten druhý, také pravidelný, slavnější "předsilvestrovský". První pátek v prosinci t. j. 6.12. pořádáme klasický bleskáč, kterého se obvykle účastní členové klubu a občasní hosté. Koná se jako vždy od 18:00 hodin.

Slavný a šachovou veřejností žádaný blicák "předsilvestrovský" bude letos rovněž v pátek 27. 12. Tentokrát jsme stanovili začátek "POZOR" na 17:00 hodin.  Pravidla tohoto turnaje jsou poněkud odlišná, hlavně co se týče konzumace a jídla a nápojů během partií a mezi nimi. Používání elektronických zařízení je povoleno, hlasité komentáře vítány. Zbytek šachových pravidel se obvykle toleruje. Účastníci mohou dle vlastního uvážení přispět do cenového fondu lahví - pivo,víno a pod. (jiné psychotropní látky než alkohol nepřijímáme), kávou, sladkostmi či hodnotnou literaturou. Startovné se nevybírá, ELO se nepočítá. Hlavním cílem akce je dobře se pobavit. První kolo bude hráno každý s každým a v druhém kole se hraje armagedon KO systém. Vítěz obdrží trofej z cenového fondu, kterou určí ředitel turnaje Radek Bayer. Cenový fond bývá obvykle velmi bohatý a najdou se v něm ceny pro všechny možné kategorie, které jsou často určeny až v průběhu večera.

Už teď se těšíme na všechny známé a kamarády, kteří se turnaje zúčastní. Přijměte proto naše srdečné pozvání.

Komentáře  

+6 #1 Radek Bayer 2019-12-04 21:57
Já nevím jak ostatní, ale já určitě dorazím ;-) :D :lol:
Citovat
+6 #2 Petr Šťastný 2019-12-05 18:56
Já nevím jak ostatní . ale já určitě dorazím a potom tě porazím :D :-* :lol:
Citovat
+5 #3 Petr Šťastný 2019-12-06 12:13
A když na Jirku narazím , ostych svůj zarazím i na něj vyrazím , útok mu odrazím. Snad ho neurazím. :lol:
Citovat
+6 #4 Jirka Jirásek 2019-12-06 22:34
Chtěl jsem jet na Táborskou věž, ale Petrovy svěží verše beru jako osobní pozvání. Zavčas ovšem varuji, že pokud bude jídla tak strašně moc jako vždycky, tak přesto budou hlavně děti křičet hlady. U nás doma definitivně zvítězilo osvědčené komunistické heslo "kdo nepracuje, ať nejí. Zatím to jakžtakž jde, mám chytře rozplánovány návštěvy a doma trávím čas jedině když trávím. Však se mě v Jirkově hostující Radek nedávno úplně lekl a hned mě začal cpát drahými cereálními sušenkami, abych nezkolaboval
Citovat
+3 #5 Petr Šťastný 2019-12-08 15:42
Jsem rád , že drsná ,chlapská rýmovačka na Jirku zabrala. K pozvání nějaké jemné šachistky volím verše V.Nezvala : Až se ti zasteskne , přijď
Až se ti slza v oku zaleskne ,
ty příjdeš , viď ?
Z té noci přeteskné nezbyde ani hvězda ,
ani rybářská síť
A nový den se rozbřeskne
Ty příjdeš... Přijď
Citovat
+4 #6 Jirka Jirásek 2019-12-08 17:30
Paráda, Petře, to já jsem svého času zvolil tak úderné verše, že se i současný Google zdráhá prozradit jejich autora (a tak lovím v paměti):
Řekl mi geolog, těžko vzít na to jed, že Země už stará je tři miliardy let. A to ještě, dodal pak, planety žijí teď své dětství teprve. Nádherné, říkám já, zná větší štěstí svět, než v komunizmu žít už od svých dětských let? Možná i díky nim rod Jirásků jen tak brzy nezhyne.
Citovat
+1 #7 Pavlína 2019-12-26 21:58
Lada s Radkem přijedou
Citovat