V současnosti patří ŠK Teplice k nejpočetnějším, ale také nejúspěšnějším oddílům Ústeckého kraje. V seznamu členů najdeme zkušené hráče i talentované začátečníky.
Družstvo ŠK Teplice A hraje 2. ligu, v sezóně 2009/2010 si dokonce vyzkoušeli sílu 1. ligy. Na soupisce dostávají šanci také dorostenci a dokonce i ti nejlepší žáci. Tepličtí muži bodují a získávají medaile v krajských přeborech družstev v rapidu i v bleskovém šachu. Další družstva soutěží v nedělních krajských přeborech I, II a III. třídy.


ŠK Teplice získává zájemce o šachovou hru i mezi mládeží. Naši žáci hrají 1. ligu družstev mladšího dorostu již od počátku soutěže, na pár sezón se probojovali i mezi absolutní republikovou extraligovou špičku. Mezi členy ŠK Teplice najdeme medailisty z mistrovství republiky mládeže Jana Rubeše a Kamilu Stránskou, kteří reprezentovali Českou republiku i na mistrovství světa, Evropy a Evropské unie. Poháry a medaile z krajských přeborů získali také Martin Krutský, Jan Václavík, Lada Semová, Linda Slívová, Lucie Očenášovái další členové ŠK Teplice. Linda je aktuálně již druhou sezónu úřadující mistryní Čech.


Náš oddíl patří také k aktivním pořadatelům turnajů. Klubový přebor v bleskovém šachu slouží k setkávání hráčů různých generací. Čtvrtý čtvrtek ve čtyři je náborový turnaj určený začátečníkům. Žáci a dorostenci z celého Ústeckého kraje i dalších regionů rádi jezdí na Velkou cenu čtyřčlenných družstev i Grand Prix. V Domě kultury můžete spatřit šachové souboje hned dvakrát ročně, při Memoriálu Antonína Drvoty v rapid šachu, novou tradicí je zářijový Srbický rapid.


Šachový klub Teplice vydal v roce 2012 knihu Mezinárodní mistr Jindřich Trapl, ve které kolektiv autorů vzpomíná na nejlepšího teplického šachistu všech dob, na mistra světa i Evropy, skvělého trenéra mládeže a úžasně skromného člověka. V roce 2013 hostovala v družstvu teplických mladších žáků vnučka pana Jindřicha Trapla Andrea Staněčková, členka KŠ Říčany, pomohla týmu k stříbrným medailím a postupu na mistrovství republiky.


O medailích teplických milovníků čtyřiašedesáti polí se často dozvídají i čtenáři regionálního tisku, naši jednotlivci i kolektivy získali již několikrát ocenění v anketě O nejúspěšnějšího sportovce Teplicka. O našich nejlepších žácích a dorostencích se často píše na stránkách Gymnázia Teplice a základních škol našeho regionu.
Máte to kousek do města, které založila královna Judita, a chcete si zkusit základní tahy královské hry? Přijďte mezi nás do našeho šachového klubu !