• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

MS mládeže v Rumunsku je v plném proudu. Naši borci Dan Pražák a Vláďa veverka bojují, snaží se, po šestém kole má Daniel 3,5 bodu a Vládík 2 body. Naše výprava, čítající skvělé šachisty a jejich maminky, nám posílá zprávy přímo z místa dění této prestižní akce:

 

,,Dne 5. 9. 2022 v 11 hod. měli Vláďa a Dan s doprovodem sraz s celou výpravou na letišti. Menší komplikace nastala ihned, když bylo více jak hodinové zpoždění letadla, ale na dobré náladě a odhodlání to neubralo. Přiletěli jsme na letiště do Bukurešti a pak ještě následovala více jak tříhodinová cesta autobusem do hotelu ve městě Constanta u Černého moře. Po celodenním cestování se všichni před půlnocí těšili do postele.

Česká výprava je ubytovaná v hotelu Ramada by Wyndham Constanta. Byla to výborná volba Šachového svazu ČR, protože hráčům odpadá čekání a svoz autobusem ze vzdálenějších hotelů. Do hrací místnosti je to cca 500 m a hráči se po dokončení partie sami vrátí na hotel. Je umístěný na nádherném místě u jezera – blízko pláže a letoviska Mamaia, ale také v dostupné vzdálenosti do obchodů a na příjemné procházky.

 

Foto celé české výpravy před hotelem, vpravo je vidět část hracího sálu.

Každý den vypadá podobně, začíná se snídaní a přípravou, poté se snažíme hráče na chvíli vytáhnout ze šachového světa, aby se odreagovali a nabrali síly. Někdy je to koupání, jindy třeba procházka kolem jezera spojená s nákupem. V neděli jsme všichni podnikli krátký výlet lanovkou po pobřeží Mamaie a návrat podél moře na hotel. Po obědě se opakují přípravy a v 14:40 se vychází s celou výpravou k hracímu sálu. Popřeje se jim hodně štěstí a už je to jen a jen na nich. Jsme tady tři šachové matky, a abychom se vymanily z nervozity, vyrážíme na pláž, nebo do centra Constanty.

 

 

Relaxace před odpolední partií

Organizace je dobrá, nikdo si na nic nestěžuje a vše běží, jak má. Jedinou nevýhodou je, že se nepřidává po 40. tahu a kluci se často dostávají do nepříjemných časových tísní. Určitě bude chybět alespoň den volna. Je to náročné jak pro hráče, tak pro trenéry. Po dohrání partie se ještě dochází na rozbory.

Kluci střídají lepší momenty s horšími, ale snaží se dát do toho maximum. Elo je hodně ošemetné a skutečnou sílu hráče naznačuje jen málo, nebo možná vůbec.

V tuto chvíli se hraje šesté kolo a již netrpělivě očekáváme, s jakým výsledkem a s jakými pocity kluci dorazí.

 

Dan a Vláďa před partií

 

Dál držte palce a doufáme, že fandíte :-)

Veverkovi a Pražákovi“

 

 

A já doplním: To teda držíme! To teda fandíme!

Výsledky najdete zde

 ...a ještě přidávám foto, dres ŠK Teplice na Mistrovství světa U14! Díky Vládíkovi za skvělou reklamu klubu!

 

 

Komentáře  

+1 #1 Radek Bayer 2022-09-13 19:48
Určitě fandíme! Dnes na svazovém webu super fotka ;-)
Citovat
0 #2 Lenka Stránská 2022-09-15 08:58
Na konci článku je doplněna nová fotka.
Citovat
+3 #3 Lenka Stránská 2022-09-21 14:21
....a ještě ke krásnému článku od Pražákových a Veverkových doplním konečné výsledky členů ŠK Teplice na Mistrovství světa, oba naši šachisté hráli kategorii do 14 let (138 účastníků). Daniel vybojoval 6/11 a obsadil šachově symbolické 64.místo. Vláďa získal 4,5 bodu a bal jeden ze dvou členů výpravy ČR, kdo si připisuje zisk na Elo. Oběma našim reprezentantům moc gratuluji a děkuji! Velký dík patří i maminkám!
Citovat