• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

O víkendu 17.-18.9. se v České Třebové konalo MČR v rapid šachu juniorů, tedy hráčů v kategoriích U16, 18 a 20. Ve slavném železničním uzlu hrálo celkem 74 účastníků a účastnic, z nich byli i 3 z našeho kraje, a to rovnou, neváhám napsat, naši šachisté. Petr Vyslyšel, Matyáš Josef Hrazdíra a náš host ze soutěží mládeže v této sezóně, Šimon Peroutka z TJ Sokol Údlice, všichni H18.

 

Matyáš si řídil dopravu po své ose, Petr a Šimon se na akci spolu vypravili vlakem. A právě o této části výpravy přináší zpravodajství přímý účastník mistrovství republiky, Péťa Vyslyšel:

 

,,Vlaková jízda byla v pohodě. Naštěstí to celé organizoval Šimon, takže to šlo hladce. Přijeli jsme do České Třebové, ubytovali se a prošli jsme si ji. Také jsme stihli závěr hokejového utkání, kde Česká Třebová smázla Čížkovice výsledkem 5:1. Následně jsme si zahráli karty a šli spát, já na hotel, on na koleji.

Druhý den se nesl ve znamení šachu. A jak na potvoru jsme hráli se Šimonem první partii. Samozřejmě jsem přehlédl nesmysl, takže jsem to prohrál.

(foto je ze stránek pořadatelů)

Další partie, kromě partie s Matyášem Hrazdírou, jsem ale vyhrál. Pak samozřejmě večeře, karty...

Třetí den se ale nedařilo. Boušku jsem sice porazil (to nebylo tak obtížné, když kvůli nemoci nepřišel k partii), ale druhou partii jsem z lepší pozice přešel v rovnou pozici, která byla předurčena k tomu, abych ji přes veškerý odpor prohrál. Ve třetí partii jsem se dostal do časovky a neměl jsem čas počítat, tudíž to padlo na taktiku. Následně jsme se zúčastnili vyhlášení a odjeli. Odjezd byl bez problémů.

Celkově to byl fajn šachový výlet. Česká Třebová je hezké město a i přes vytrvalý a nezdolný déšť se to vydařilo.“

 

A já doplním, že nejúspěšnějším z Ústeckého kraje byl nakonec Petr, 5/9, nasazený byl 63., skončil v H18 devatenáctý, celkově 25. Pořádně vyskočil nahoru, získal na rapid ELO. Druhý den se dostal i na online přenos, ale teda mně osobně se to sekalo, snad jiní mohli sledovat lépe.

Matyáš získal 4 body, 43. místo celkově. Šimon stejně jako Petr 5 bodů, celkově 30. příčka.

Soutěž čtyřčlenných družstev jsme bohužel neobsadili, kmenoví hráči ŠK Teplice byli jen dva.

 

Výsledky najdete zde

 

Gratuluji našim klukům k bodům, k výkonu a výbornému zvládnutí celé akce. Petr Vyslyšel byl tentokrát nejlepší z kraje. Díky rodičům, babičkám, šachistům a fanouškům za podporu, držení palců a sledování výkonů a výsledků.

 

ŠK Teplice byl podpořen v rámci neinvestiční dotační výzvy 14/2021 Můj klub 2022 od Národní sportovní agentury.