• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

Víkend 4.-5. června patřil patrně té nejdůležitější mládežnické akci sezóny v regionu, tedy Krajskému přeboru mládeže v šachu. Jde o turnaj ve vážných patiích se zápisem, kde se bojuje o postupy na Mistrovství Čech, o medaile i o ratingové body.

 

Výprava ŠK Teplice patřila k těm početnější, celkem 8 reprezentantů. Soutěž byla vypsána v 8 kategoriích a pominout mohu hned 4 z nich, dvě ani nebyly obsazené a v H ani D14 jsme zástupce neměli…..zato v těch ostatních jsme měli jak naše členy, tak i ambice.

 

V H10 si zahráli hned dva naši kluci, Jakub Maule a  Pham Quang Nhat – Milan. Motivací pro účast i úspěch byla klukům zpráva geografická, Mistrovství Čech se bude na podzim v této kategorii konat v Teplicích, pořádá osvědčený tým Körschner + Veverka. A komu se podaří hrát Čechy a nemuset nikam jezdit….a tak se naši kluci snažili dvojnásob. Jen soupeřů nebylo zas až tak mnoho, v H10 se sešlo dohromady 5 šachistů. Turnaj tak byl dohrán už v sobotu. Kuba výborně, 3 ze 4 a jasné stříbro, postup na MČech a k tomu navíc parádní plaketa a nádherný fotbalový míč. Kuba sice musel přeskládat kvůli účasti svůj víkendový program, ale vyplatilo se, na Čechách budeme Kubovi moci fandit přímo na místě! Milan se kvůli účasti na turnaji ve vážných partiích stal registrovaným šachistou. Jako žák 1. třídy ještě nemusel zapisovat, tentokrát hlavně sbíral zkušenosti, dosud hrál jen rapidové turnaje…..nakonec 5. místo a diplom s cenou, jako mladší ročník může hrát tuto kategorii i za rok.

 

H12 si zahráli hned tři žáci ŠK Teplice. Adeptů na medaile tu bylo osm, tedy sedm kol každý s každým. Na MČech do Harrachova postupují dva….to není mnoho, je o co hrát.

Tymo Bytko první den nejprve 3x vyhrál, následovala remíza s vítězem GP. Druhý den zahájil prohrou, bod ovšem zůstal doma, neb ho porazil další náš, Toník. Pak už Tymo obě partie dotáhl do vítězného konce. Další stříbro pro nás a možná i větší radost z postupu, jedeme do Harrachova! Tymovi začíná další práce, tréninky, aby se na Čechách opět zadařilo.

Tonda Bartoš odehrál také výborný turnaj, jako jediný porazil Tyma, v celkovém pořadí to bylo 4. místo a nástup na pódium, diplomy si vždy převzala první pětka.

Pham Quang Nam Phong – David hrál pěkné partie, často velmi dobře rozehrál a o bod ho připravila jen chybka v koncovce. Osmé místo. Na turnaji se ovšem dobře procvičil na MČR družstev mladších žáků, kam odjíždí náš tým už v pátek….vlastně se procvičili i všichni další kluci z týmu, tedy Kuba, Tymo, Tonda i host Matyáš, kterému jsme v H12 také fandili. Inu bylo to náročné, dlouhé partie nejsou rapid, Beethoven to není Strauss, ani to zapisování není žádná legrace…

 

VH16 jsme měli dva zástupce a v D16 jednu šachistku. Zazářil hlavně Štěpán Jakoubek, nasazený jako 16., skončil na 9. příčce, výborné 4 body! Všechny poctivě uhrané, žádný volný los, nechal za sebou i elisty, výkon na 1422! Super, že Štěpán bude v další sezóně hrát ligu, dlouhé partie mu sedí. Skvělé. Vojta Bartoš získal 2,5 bodu, hrál dobře, jen pozor na vidle…i Vojta bude dobrou ligovou posilou. Tereza Hlinovská také odehrála první KP ve vážných partiích, několik jich krásně rozehrála, jen pak chyběl jeden tah…..v druhé půlce turnaje se rozehrála, 50%, i ta poslední partie vypadala dlouho velmi velmi dobře. Nakonec to bylo třetí stříbro pro ŠK Teplice, Terezka v D16!

 

Suma sumárum, Kuba stříbrný, Tymo stříbrný, Tereza stříbrná, postup na MČech získal Kuba a Tymo. Přímý postup na MČech má samozřejmě i Vládík Veverka, výpravu jistě doplní i Linda, hrát může i Tereza….

 

Velkou výhodou pro naše borce byla možnost analýzy partie hned po dohrání. Naši trenéři Ing. Vladimír Hadraba a Radek Bayer po oba dny s našili rozebírali, vysvětlovali, ukazovali co mělo přijít nebo co nemělo, chválili, ocenili, připomněli, že nejdůležitější je hrát vždy fair play a že je důležité umět vyhrát i prohrát. Zázemí pro šachisty vytvořili po oba dny i rodiče kluků Bartošových, všem velký dík!

 

Já se byla podívat na naše reprezentanty v neděli. Jedno z kol jsme v závěru oslavili i zmrzlinou, v DDM Chomutov měli velký výběr, šachisti si zasloužili odměnu. A měli i makovou, specialitu, kvůli které občas vyrážíme až do Velké Bíteše! A ona je takhle blízko od Teplic také k mání….no výborná byla. Také jsme řešili, zda se vyplatí dát si makovou, pokud nemáte rádi mák a pak si už jen ta jednotliví zrníčka vybrat….Chtěla jsem se i pochlubit rodině, že jsem sehnala zmrzlinu makovou, automat v mobilu to přepsal na masovou….no brrr, tu bych tedy nechtěla. Škoda že masová nebyl aspoň celá víkendová akce, počet účastníků byl 5+8+7+17….a to velká část z 16 hrála naposled….výhoda je že naše šestnáctky byly mladší ročník a za rok ještě mohou hrát, ale stejně,  kde ti šachisté mohou být…. No ono dnes nejsou ani fotbalisté, ani hokejisté…..

 

Velký dík všem našim účastníkům krajského přeboru, dík za medaile, postupy, body, rating, nadšení, dík za doprovod, analýzy, povzbuzení, za tu společnou velkou radost, ať už byla s příchutí čokoládovou, citrónovou, jogurtovou nebo makovou…

 

Výsledky všech kategorií najdete zde

 

Komentáře  

+3 #1 Radek Bayer 2022-06-07 21:10
Gratuluji našim mladým nadějím k zisku 3 cenných kovů :-) Také ostatní se snažili a hlavně získali zkušenosti, které jistě v příští sezóně zúročí v ještě lepší výkony. Děkuji organizátorům za příjemné prostředí, rakytníkovou a makovou zmrzlinu jsem ochutnal poprvé a byla to ňamka ;-)
Citovat