Grand Prix Teplice je fakt dost dobrá značka. To hlavní, turnaj se hraje na počest pana Jindřicha Trapla, kterého si jako vynikajícího hráče i trenéra mohli účastníci GP jako tradičně v hracím sálu připomenout. Vše tu časově i jinak klape, hrací sál kousek od centra, výborné pohoštění, tříchodový oběd, ceny pro všechny, pro vítěze opravdová bedna....je radost takový turnaj připravovat i hrát!

Přijeli mladší, starší i dorostenci, z našeho regionu a i z Novoborska. Samozřejmě k naší veliké radosti měl ohromnou výpravu domácí oddíl, v téhle sezóně zatím nejpočetnější.....kdo by nechtěl hrát doma. Někteří naši se zúčastnili úplně prvního turnaje Grand Prix, kde lépe začít než v Teplicích.
Maminky a babičky opět napekly a švédský stůl byl dokonalý, slaný i sladký s výběrem nápojů. Účastnici k nám dojeli auty, vlakem a tentokrát i přívozem (výprava ze Štětí).Všichni si mohli na nástěnce počíst o panu Traplovi, o jeho zajímavé šachové partii, o úspěších jeho žáka Jana Rubeše. Počasí i přes prognózy na Seznamu přálo, déšť se nedostavil a žáci si po dohrání partií mohli jít ven vyzkoušet doplňkový sport, fotbal.....
I diváci se přišli podívat, maminky hráčů nám jásaly, že poblíž sálu jsou dvě obchodní centra.
Ohromný dík patří Jirkovi Šťastnému, který pro nejmladší účastníky daroval ty úplně nejkrásnější šachové skřítky, Matíska a Šachulenku. A rovnou prozradím, že slečna skřítčice zůstala v Teplicích, stejně tak jako dvě zlata a jedno stříbro.

Mezi mladšími zazářila právě nová majitelka Šachulenky Lucka Očenášová. Lucie má za sebou vůbec nádherné tři šachové soboty, kdy jeden úspěch střídá další, ještě větší. Nejprve stříbro v KPDSŽ a výkon 3/4. Pak KP v rapid šachu a 1. místo v D8, nádherný výkon v kategorii do 10 let, kdy hrála společně s kluky. No a teď další paráda, 4,5/7 a 1. místo v mladších žákyních! Za ní skončily soupeřky starší, zkušenější a i větší :-) Lucinka poprvé v GP získala dívčí zlato a hurá, že to bylo doma, vyskočila si na pravou bednu a odnesla si i další zlatý pohár, gratuluji!


Štěpán Jakoubek uhrál 3,5 bodu, tedy krásných 50%, doufám, že si zahraje zase duchcovský Velikonoční turnaj. Velkou radost mi udělali naši noví talentovaní mladší žáci, František Viktora a Mikuláš Rusek. Oba na svém úplně prvním GP získali hned po 3 bodech, oba sehráli zajímavé bojovné partie. Sledovala jsem Mikuláše při partii proti děčínské šachistce a byl to koncert, dobrá taktika a propracovaná matová koncovka, super. Ondra Šlechta tentokrát 2 body, stejně jako Timofij Bytko, který hrál také své první GP. A David Pham získal 1 bod, byl snad nejnadšenějším hráčem a k partii o pauze přemluvil třeba maminku Kačenky z Klášterce nebo i mě (Zdeněk Mittelbach přirovnal mou hru k FK Teplice proti Spartě při úterním poháru, inu musím se hodně zlepšit!). Mladší mi udělali velkou radost, zlatá dívka Lucka i snaživí kluci, doufám, že teplickým novým hráčům se líbilo a pojedou i na další turnaje Grand Prix, třeba hned 4.5. do Chomutova.

Starší žáci - 40 účastníků, z toho 9 z ŠK Teplice, nádhera, to by měl pan Trapl radost! Na hru Honzíka Václavíka se přišla podívat maminka, ale třeba i Honza Rubeš, Marek Rubeš, Jirka Jirásek a další.... Po vynikajícím úvodu 4/4 přišly dvě nuly s pozdějšími medailisty, pak závěrečná výhra a Honzovi patří za 5. místo 5 bodů.....čekáme na průběžné pořadí seriálu GP, bude to napínavé. A to byl i boj o zlato v kategorii starších dívek, nakonec jsme museli čekat na pomocné hodnocení. Lada zvládla výhru v posledním kole, která jí zaručovala splnění cíle, tady zisk zlata, skvělé, gratuluju!

Výborný turnaj odehrál Jonáš Burger, tentokrát druhý z teplických kluků, 4,5 bodu, remízy se silnými, připíše si ratingové body. Radost mi udělal i Petr Vyslyšel, 4 body a výborné umístění, třináctka tentokrát šťastná. Dobrých 50% uhráli Kubík Češpiva a Vojta Vaněrka, oba mohou být s hrou i ziskem bodů spokojeni. Tříbodovými byli tentokrát Tomáš Frontz a Dominik Hübl, naši holanďanoví borci. A 2,5 bodu uhrál Filip Očenáš, ten je mezi staršími první sezónu, remizoval třeba s třináctistovkou.

V kategorii dorostenců jsme měli 2 reprezentanty. Nikita Koval chtěl medaili a získal tu, která odpovídala jeho nasazení, tedy stříbro, za 5/7, gratuluju!

Michal Černý odehrál zatím své nejlepší GP, 2,5 bodu, výkon 1224 (Michal je zatím 5. VT, to se brzy změní.....). A přihlásil se na GP skoro první! A co je nejdůležitější, Michal už je součástí krajské dorostenecké bandy.

Bohyně Caissa tentokrát za krásné šachové skřítky odměnila klášterecké hráče.....Zlato Petr, stříbro Kubík a Kačenka a bronz Maruška, kdo umí, ten umí.....dobře si to načasovali, kdy jindy uhrát bednu než tehdy, je-li na turnaji bedna.

Skřítka Matíska získal Péťa Hoke, kterému věštím šachovou budoucnost, jejíž sláva hvězd se bude dotýkati. Nejmladší hráčkou byla naše zlatá Lucinka....a pozor, cenu pro nejmladšího rozhodčího získal domácí Collina, Radek Škuthan, který musel upravit pro společné focení svoji výšku podle Péti a Lucinky......je těžké být rozhodčím.

 

Díky díky všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu 16. ročníku Grand Prix Teplice, celému týmu pod vedením ředitele Vladimíra Hadraby. Díky Františkovi Bublíkovi, který tentokrát doplňoval výsledky průběžně a vzdálení fanoušci mohli sledovat, počítat, kombinovat a nakonec jásat (já tedy jásala tak určitě).

Výsledky všech kategorií najdete zde

A fotky najdete zde

A jak dopadne celý seriál GP? dozvíme se 4.5. v Chomutově!

Komentáře  

+7 #1 Jirka Jirásek 2019-04-07 17:15
Shlédl jsem přes polovinu turnaje a třeba mi něco podstatného uniklo, ale i tak se chci o své dojmy podělit. Precizní organizace po všech stránkách, aktéří hýčkáni až k prasknutí, dramatické boje, nejmladší rozhodčí, který nasadil laťku svým "kolegům" na jakýchkoliv dalších turnajích pořádně vysoko a konečně nesmírně přívětivé a přátelské vyhlášení výsledků v hollywoodském stylu. U nejmladších je radost sledovat jejich zaujetí pro hru bez ohledu na pozici, u dorostu i staršího žactva jsem si mnohdy pomyslel - ještě štěstí, že tady nehraju. Nejmladší rozhodčí protančil turnaj mezi šachovnicemi , bleskově řešil desítky problémů, přenastavoval hodiny, tiše vysvětlovat svá rozhodnutí. Žádné já nevím, tak se nějak dohodněte, nezdržujte. A nakonec to nejdůležitější - při velmi důstojném a nápaditém vyhlášení výsledků se mohli radovat úplně všichni, není to nádherné? Zatímco na blížícím se Euroregionu Labe je dopředu jasné, že skoro celé startovní pole se složí na ceny pro pár nejlepších
Citovat
+5 #2 Lenka Stránská 2019-04-07 19:49
Děkuji Jirkovi za chválu teplického turnaje, teplického rozhodčího, teplického vyhlášení výsledků a teplického vlastně všeho..... :lol: Máme u nás zásadu - každý žák i dorostenec se snaží, bojuje, zaslouží si za svou hru nějakou cenu. Však ředitel Vladimír vybral pro hráče pěkné ceny, hry, knihy, trička, míče, fixy atd. atd.....všichni si něco zaslouží, samo vítěz vybírá jako první atd......Já osobně slibuji, dokud budu při smyslech (a při svém vrozeném optimismu tomu ještě tak rok dva minimálně dávám :-) ), tak toho bohdá nebude, aby na turnaji na počest pana Jindřicha Trapla nebyly ceny pro všechny účastníky! A krásné šachové bloky, které jsem nahrabošila v papírnictví až do dna (přiznejme, nikdo jiný než já je ..tam nekupoval ;-) budou i na KPDMŽ 27.4.A ještě jednou moc a moc děkuju Jirkovi Šťastnému za ty suprové skřítky pro naše dva nejmladší bojovníky! Je to krásné, nejmladší kluk je celkově 3. a nejmladší dívka je 1. mezi ml. žákyněmi.....bo rci!
Citovat
+5 #3 Radek Bayer 2019-04-08 08:03
Paráda, nádherné výsledky, famózní byl zejména výkon naší nejmladší naděje, Lucinky Očenášové. Potvrzuji slova ředitele, na turnaji si Lucinka uhrála 4.VT!!! To stejné se povedlo v dorostencích i Michalu Černému. Oběma gratuluji a posílám ihned na svaz k registraci.
Citovat