V neděli 6.4. se hrálo poslední kolo téhle sezóny. Naši hostili v Mechanice SK Děčín D. Před posledním zápasem byli naši čtvrtí a cílem bylo soutěž důstojně dohrát. Sestavu nominoval Palo, kapitánovala Kamila. Teplice reprezentovalo pět hráčů, kteří se v sobotu věnovali mládežnickému šachu, čtyři jako aktivní sportovci, pátá jako organizátor.....to teda obdivuju, věnovat šachům celý víkend, už za to by si zasloužili všichni nějaký ten metál. Za nás tedy nastoupili Vládík Veverka, Kamila Stránská, Jonáš Burger, Dominik Hübl a Kuba Češpiva, děčínští vyslali 3 dospělé, jednoho dorostence a jednoho staršího žáka. Všichni přišli včas, řidiči se nedali zaskočit zákazem parkování kvůli úklidu a operativně dali vozový park do Kollárky.


Na začátku utkání Kamila zopakovala klasické mantry....kouřit se tu nesmí, vracejte nám ty hnědý podšálky a hra může začít - a šlo se na věc. Naši měli při zahájení zápasu dokonce i diváky, Kamilu Češpivovou, Vaška Veverku a mě, což je na KPIII prakticky plný dům.....
Nejprve skóroval Dominik, který se v poslední době moc a moc zlepšil. V neděli pěkně porazil Jindru Juska, který patří k nejlepším žákům našeho kraje. Pak dokázal remizovat Kuba Češpiva, se silnějším dorostencem Jaroslavem Veselým, paráda. Oni soupeři vůbec před utkáním říkali, že jsou všichni veselí, tak jsem zavzpomínala na loňský oddílový blicák a ujistila je, že naši jsou zas všichni šťastní.....jako třetí skončila partie Jonáše proti Jaroslavu Purkytovi, zkušenému šachistovi, který zúročil svou převahu a vyhrál. Stav byl tedy 1,5:1,5 a dohrávaly první dvě desky. Velmi zkušeného soupeře měl Vládík, Jiří Diviš má cca o 300 ELO bodů více. Vládík nepospíchl, hrál s rozmyslem, dokázal remizovat, skvělé. Během hry neřešil podružné detaily typu......jeho otec zůstal zamčený venku a nemohl do Mechaniky....tahy jsou prvotní. nakonec nedošlo na plánovaný žebřík, všichni kdo chtěli být vevnitř byli vevnitř a nastala Kamilina velmi neoblíbená chvíle. Klasika....soutěž družstev, hraje už jen Kamila a výsledek zápasu visí na její partii, aspoň že tohle není liga mládeže, kdy kolem ní stál houf lidí jako při slevě před Kauflandem. Kamila tedy po dlouhé době, ale v klidu dokázala soupeře Pavla Klátila přehrát a bylo rozhodnut, 3:2 pro Teplice C. Uf......výhra tedy potěší vždy, ale ještě vyplnit správně všechny papíry, odeslat kam je potřeba, uklidit, jó kapitán ten tvrdej chleba má.
Já pak doma pro info prohlédla tabulku a koukám, jejda, oni by snad nakonec mohli být i třetí. Ano, Céčko se v sezóně pohybovalo tak cca v první půlce tabulky, ale takhle vysoko jsem nepomyslela. Vždyť na soupisce máme jen 2 plnoleté a jinak samé žáky, věkem i mladší, většinu zápasů nám odehrála slavná ,,Palova mateřská škola", kdo by myslel na medaile! Cílem bylo, aby si naše mládež pocvičila vážné partie, zahrála s dospělými, potrénovala taktiku a potrápila těžší soupeře, měřitelné cíle vyjádřené v cenných kovech družstvo nemělo. A tak jsem čekala a čekala......večer dávali dost napínavou detektivku, tak jsem byla napnutá hned 2x.....Se mnou i Jiřina Veverková.....já čekala na ten vytoužený bronz, ona ale správně počítala, že i stříbro by mohlo být..... Opět se ukázalo, že Jiřka je nejlepší šachový progostik široko daleko....ústí prohrálo s Litoměřicemi a ŠK Teplice C končí na krásné druhé příčce! Wow!

A jak se během sezóny dařilo jednotlivým hráčům stříbrné kápétrojkové party?
Pavol Kufel - kapitán, který týmu věnoval spoustu svého času během celé sezóny, nominoval sestavy, jezdil na zápasy. Ve hře dal přednost mládeži, sám si zahrál jednou a má tak skóre1/1, tedy 100%.....moc díky za organizaci sezóny 2018/2019 a vůbec za vše!

Vládík Veverka, tahoun týmu, byl sice na soupisce jako č. 2, ve skutečnosti byl týmovou jedničkou. Vždy nastupoval na první desce (s Palem najednou nikdy nehráli), vepředu si opravdu dobře zahrál, uhrál 4,5/8, partie mu nepochybně pomohly k výbornému výkonu na MČR. Vládík si každou partii analyzuje, ze silnějších nemá zbytečný respekt, díky za body pro tým, gratuluji k výkonu.

Kamila dvakrát kapitánovala a jednou si zahrála navíc, během sezóny se rozehrála a získala pro tým 2/3. Pomohla jí i její trenérská činnost, však si říkala, co by tomu její žákyně řekla, kdyby jen remizovala a nedotáhla to do koncovky za celý bod.

Lada Semová uhrála vynikajících 64%, sezónu si opravdu užila, pravidelně nastupovala za B i C a uhrála spoustu veledůležitých bodů.

I Petr Vyslyšel nastupoval střídavě za B i C, v KPIII získal dvě ohromně důležité remízy, které pomohly k zápasovým výhrám, díky!

Ono vůbec C když už prohrálo, tak často 2:3, žádný kanár nepadl.....

Tomáš Frontz si zkusil vážné partie proti těžkým soupeřům, minimálně v prvním kole měl partii lepší, prakticky vyhranou, chce to jen ty zkušenosti, které získával, na bod si počká do příští sezóny.

Jonáš Burger odehrál z Céčka skoro nejvíc partií, je stabilní oporou týmu, tentokrát to bylo 44%, výborné. Jonáš má šachy moc rád a na hře je to vidět, letos další zlepšení.

Dominik Hübl stejně jako Kamila, 2/3, parádní byla především výhra v posledním kole, i Dominik letos udělal velký šachový skok.

Vojta Vaněrka stejně jako Palo, 100%! Tedy 2/2, také letos velké zlepšení, vážné partie mu sedí.

A hráčem, který nastoupil k 10! partiím byl Kubík Češpiva. Radost ho při hře sledovat, hraje pomalu, přemýšlivě, pro tým získal vynikajících 60%.

Tahle banda snad s nejnižším věkovým průměrem, co tu v KP III je, si tu bednu moc a moc zaslouží! Všem moc gratuluju a děkuju! A protože medaile jsou tu imaginární, vymyslím nějakou odměnu pro všechny naše borce.....Zajímavost.....jako jediní jsme měli na soupisce 4 dívky....dvě z nich si soutěž zahrály.....a ty další zase někdy příště.

Inu, moje milá ,,Palova mateřská školko", udělali jste mi ohromnou (pro mě nečekanou, ale pro odborníky jistě očekávanou) stříbrnou radost, díky!

Výsledky a vůbec vše o KPIII najdete nahoře v sekci Družstva/soutěže, ŠK Teplice C

Komentáře  

+9 #1 Jirka Jirásek 2019-04-08 20:44
Hluboce se před Palem skláním a sdílím s ním radost na obrovským pokrokem, který letos naši mládežníci ve své hře zaznamenali. Jejich krásné výsledky jsou toho dokladem. Velká gratulace
Citovat
+8 #2 Radek Bayer 2019-04-09 07:21
Ano, Palo má můj respekt, co vše dokázal a letos se navíc obětoval a nechal hrád převážně jen naši sqělou mládež. Abych ale jen nechválil, někteří hoši ještě potřebují zpomalit svou hru, protože právě v těchto vážných partiích nejlépe vidí, jak je soupeři nekompromisně trestají za rychlé tahy, které nejsou vždy těmi nejsilnějšími. V každém případě palec nahoru všem, kteří letos za Céčko tak úspěšně bojovali. DÍKY :-)
Citovat
+6 #3 Petr.Šťastný 2019-04-09 20:29
Všichni jsme začínali jen taháním figurek po šachovnici. Ale naučit se opravdu hrát šachy chce trpělivost , práci a nadšení. Nečekal jsem , že budete hned tak úspěšní :eek: Posílám uznání Paľovi , poděkování rodičům za podporu a pochvalu všem , kteří nastoupili a bojovali :-)
Citovat
+4 #4 František Bublík 2019-04-10 17:59
Posílám velkou gratulaci celému céčku za krásné druhé místo, stejné umístění v soutěži jako tým "B" v KP2. Teď by to ještě chtělo přitlačit v druhé lize aby také zacinkalo :-)
Citovat