• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

Čarodějnická sobota byla ve znamení závěrečných šachových bojů v rámci letošního seriálu Grand Prix, ve finále se daly potřebné body ještě získat…..nebo naopak ztratit. Své adepty na medaile měl i ŠK Teplice.

 

Mladší žáci. Tentokrát jen Tymo. 2x sice GP v téhle sezóně vyhrál, ale chybí mu účast na dalších turnajích…..budou celkem 3 turnaje stačit, když za neúčast na čtvrtem je to za nulu? Chtělo by to medaili a pak počkáme a uvidíme. Tymo začal odhodlaně, pak klíčový zápas s průběžně zlatým….už s ním dokázal i vyhrát i remízovat, tentokrát prohra. Ale pak už zase jen vítězství. Po sedmém kole jsou tu tři šestibodoví úspěšní…..podle pomocného hodnocení nakonec Tymovi připadlo stříbro, gratuluji! Potěšující je, že bronz vybojoval náš host pro MČR družstev mladších žáků Matyáš Dušek.

 

Celkové pořadí – vyhlášeno bude 10 nejlepších. A z nich….hned tři naši! Celkově druhý Tymo, menší účast dohnal výbornými výsledky. Těsně čtvrtý Kuba Maule, do desítky se vešel i Toník Bartoš, paráda! I v částečně zavirované sezóně takovéto super výsledky.

 

 

Starší žáci, pět našich, Vládik, Štěpán, Vojta, Kuba a Tereza. Naděje na celkovou medaili má Vládík a Terka.

Vláďa Veverka začal excelentně, 5/5. Pak už ti nejtěžší soupeři….tentokrát skončil pátý. Druhý nejlepší z našich Štěpán Jakoubek, 4 body, 14. příčka, zase lepší výkonost. A po třech bodech Tereza Hlinovská, Jakub Hovorka (jeho nejlepší GP) a Vojta Bartoš, dobré.

 

Celkové pořadí starších: Vládík uhájil pohár, skončil třetí! Štěpán těsně za nejlepší desítkou, jedenáctý jen o kousíček, škoda, diplomy psala jeho maminka, inu tak příště. Stejný kousek chyběl Terezce k celkové dívčí medaili, tentokrát 4.místo.

 

Dorostenci. Budou medaile? Jedna, dvě, tři? Lada Semová mezi dívkami jistě zvítězí )aspoň doufám), co naši kluci? Konkurence velká a nevyzpytatelná. V pořadí turnaje nakonec Honza Václavík s šesti body druhý, výborný výkon. Petr Vyslyšel pátý, tedy lepší než nasazený, ale pomýšlel výše. Lada šestá, první dívka, další medaile. Všem gratuluju!

 

Celkové pořadí, čekáme jak to ty čarodějnice dnes zamíchají….Honza druhý, další velký pohár! Petr těsně čtvrtý, Lada nejlepší dorostenka.

 

Suma sumárum, Tymo si odváží 2 medaile, Vládík jednu, Honza dvě, Lada dvě.  Pak tu máme čtvrtá místa – Kubík, Tereza, Petr. Občas chybí body třeba za neúčast v karanténě, ale to i soupeřům. Bylo to napínavé, do posledního tahu, do posledního sečtení všech výher a remíz celkově.

 

Výsledky turnaje, GP i foto najdete zde

 

Dík všem našim hráčům! Velký dík hlavnímu vedoucímu výpravy Ing. Vladimíru Hadrabovi a druhému dozoru, paní Kateřině Fridrichové, ta v závěru pomohla i s diplomy a předáváním cen.

A na turnaji se sešli i medailisté z dávných, dávných časů Grand Prix, dnes povětšinou v roli trenérů. Míra Körschner, Drahoš Krásný…….Vojta Stránský tedy nepřijel, ale poslal za sebe dceru….snad i dnešní medailisté se tu budou po letech scházet!

Žádný komentář