• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

Ve dnech 15.-16.9. se konal turnaj, kde byli tepličtí ještě domáčtější než domácí….Ano, jde to, MČR družstev dospělých v rapid a blesku pořádal ústecký oddíl, ale pěšky jsme k šachovnicím mohli chodit my, hrálo se totiž na Panče…..kde to bylo v době mého mládí (tedy velmi dávno) fakt hustý. Z původní Panči dnes zbyl jen pozemek s kovovou konstrukcí a jméno Panorama nosí zrekonstruovaný hotel, kde se čtyřčlenné týmy utkaly o republikové tituly a medaile.

 

Právo účasti využila dvě teplická družstva v sobotu při MČR v bleskovém šachu a také dvě v neděli, kdy se hrálo o nejlepší mistry rapidu. Bojovalo se i jedlo i spalo přímo pod Doubravkou, ale nevím nevím, zda nějaký hráč stíhal během kol vyběhnout nahoru a sledovat panoramata našeho lázeňského města…Ovšem to se nás netýkalo, my můžeme na zříceninu běhat kdykoliv, neb jsme ti nejvíce domáčtí, tož se reprezentanti ŠK Teplice mohli soustředit na hru.

 

V sobotu nastoupilo 30 družstev. ŠK Teplice A mělo na soupisce skvělé mistry rychlé myšlenky, tedy Honzu Rubeše, Vladimíra Hadrabu, Davida Krále a Martina Krutského. Všichni super, no zazářil hlavně Honza, 12/15!!! Nikdo neuhrál víc bodů. Týmu se dařilo a obsadili výborné 9. místo v ČR, nasazeni byli patnáctí. Z kraje byli nejlepší, jen se to nevyhlašovalo….

Naše Béčko tvořili Tomáš Vaněk, Ladislav Kudrlička, Nikita Koval, Honza Václavík a Radek Škuthan, prostřídali se a celkově skončili na 28. příčce, využili skoro domácího prostředí a utkali se s dobrými blicaři.

 

Odpoledne jsme se došli podívat, neb co je to za MČR, kam nepřijde žádný divák….a stále jsme jen slyšeli…..nezastavujeme, máme zpoždění…..jako v Hošticích. Blicaři tedy jeli bez pauzy, aby časová sekera nebyla supervelká….inu okysličení občas chybělo, no o to víc obdivuji, co hráči v tom fofru byli schopni vymyslet a nakombinovat za tahy. Zajímavá atraktivní podívaná. Blahopřeji Áčku, paráda, hlavně Honza je tedy bleskový borec, určitě se mu tenhle turnaj bude hodit jako trénink na MČR.

 

A rychle, nezastavujeme, máme zpoždění, posunujeme kola….to jsme slyšeli i v neděli. I když už tady se ty figurky až tak před očima nemíhaly, rapid je ještě pořád na sledování míň náročný na krční obratle než tenis.

I v neděli jsme měli dvě čtveřice, vždy i s náhradníky. Hrálo se na netradičních 8 kol.

V A družstvu nastoupili Vladimír Hadraba, Martin Krutský, Zdeněk Okrouhlík (3 partie), Honza Václavík a Radek Škuthan. Béčko vytvořili Vašek Bartoš, Tomáš Vaněk, Petr Šťastný, Radek Bayer a Josef Vrchotka. Soupisky tedy nebyli tvořeny podle aktuální elové výkonnosti, ale podle hráčů. Kdo se jak s kým domluvil, kdo si na které písmeno věřil a kde chtěl nastoupit.  Béčko tak bylo nakonec výše nasazené než Áčko.

A jasně, počítač, potvora jedna Kelišová, nám nalosoval A proti B, hned v 3. kole......a jak to dopadlo? Fifty fifty, tedy 2:2.

Tým A skončil nakonec lépe, než určovaly papírové předpoklady, obsadil 30. příčku, mělo to být 32. Béčko do posledního kola bojovalo o krajskou medaili, nakonec z toho byly brambory, furt jenom brambory, ani Pinďa už to …jejda, to jsem si popletla s těmi Hošticemi. No těsné krajské 4. místo za Údlicemi, stejně bodů, rozhodlo pomocné hodnocení…. V celkovém pořadí to bylo pro pořádek 24. místo….Béčko zůstalo cca na svém. Zazářili hlavně Vašek na první desce….po dlouhé pauze super výkon, smekám….no a skvěle zahrál i Josef Vrchotka, 5,5/7. Z Áčka nejvíce bodovali Vladimír, 4/8, a pak Martin, 4/7. Honza i Radek měli silné soupeře, s vyšším průměrným ratingem….Všichni si  solidně zahráli a pak, mít MČR ještě před humny je velká výhoda. Jen škoda, že jsme na soupiskách neměli žádnou ženu, všechny dívky a ženy byly nakonec po právu oceněny. Z našich dostal cenu Honzík Václavík za mladší žáky, vylosovaný byl Tomáš Vaněk, ale ani jsem nepostřehla, jestli si pro cenu nakonec došel….

 

Tož dobré, krajská placka z toho sice v neděli nebyla, ale hlavně sobotní A může být velmi velmi spokojené. A vyženeme to vo štok!.....vlastně ne, tak se po právu chlubí zase v těch Hošticích….

Výsledky najdete zde:

blesk

rapid

Fotografie najdete zde

Komentáře  

+2 #1 Radek Bayer 2018-09-20 15:58
Kromě tradičního ústeckého zpoždění byl nedělní turnaj jinak v pohodě. V našem družstvu zazářil opravdu asi nejvíce Vašek, nejen výsledkově, ale i předvedená hra byla na vysoké úrovni. Pepovi se dařilo hlavně výsledkově, když hrál svoje stístněné pozice, tak jsem mu věřil. Já, Petr i Tomáš jsme se také snažili a bojovali, ale někdy to prostě nešlo, chybí nám herní praxe. Hlavně jsem byl ale potěšen sqělou atmosférou našeho mančaftu, prostě pohoda, klídek, tabáček...příšt ě už bych neměnil ;-)
Citovat
+2 #2 Vladimír Hadraba 2018-09-21 20:55
Já bych rád především vyzdvihnul výkon Honzy Rubeše, který nás dostal v sobotu až do první republikové desítky.
Citovat
0 #3 Lenka Stránská 2018-09-21 21:56
Přidala jsem na konec článku odkaz na pár fotek z nedělního turnaje.
Citovat