• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

Letošní mládežnická šachová sezóna začala zase pěkně zostra, mistrovstvím republiky v rapid šachu. Na tuto akci mělo postup sedm hráčů z našeho kraje, z toho rovnou 3 z ŠK Teplice…..a dva také naši…..a i zbylé dva máme rádi…

 

Do Žďáru nad Sázavou se vydala teplická výprava Lada Semová s maminkou, Linda Slívová s tatínkem a Honza Václavík s maminkou……a už v pátek odpoledne volal Jirka Šťastný (otec „našeho Kuby, též postoupivšího na MČR), že shání dohromady naši partu, že společně něco podniknou…..no začátek vypadal slibně! Krajskou bandu doplnil i Vládík Veverka, který u nás hostuje v několika soutěžích, a pak Vojta Gorej a Eliška Jirotová.

 

Linda to měla těžké, přetěžké. Je ještě D8, na MČR v rapid šachu tahle kategorie není, jen D10. Linda ale dokázala porazit v krajském přeboru všechny starší soupeřky a postup vybojovat. Čekaly ji tak partie s šachistkami silnými, staršími, zkušenými….. Šachový vedoucí naší výpravy Petr Slíva hodnotí předvedenou hru své dcery velmi dobře, cituji: ,, Linda hrála asi nejlíp, co hraje šachy. I ve dvou partiích, které s papírově silnějšími prohrála, měla navrch a soupeřky přehrávala, až ke konci se to zvrtlo... Třeba celkově čtvrtou (6 bodovou) Beskyďanku měla v 8.kole po výborném výkonu na lopatě, krok za krokem ji přehrávala, potom už čistou věž víc, neubránila se až jejímu poslednímu zoufalému útoku se třemi zbývajícími figurami. (Skoro) nedělala hrubé chyby, některé vyhrané partie se mi zdály vyloženě krásné. Měl jsem z jejího výkonu radost.“

Linda uhrála 4,5/9, byla nasazená jako 21. a skončila 14., super! Parádní výkon! Zahrála si s dobrými šachistkami, s medailistkami republikových soutěží, se staršími, se kterými se v D8 zatím nepotkala. Tuhle kategorii může hrát ještě 2x, za rok bude už zase ostřílenější a zkušenější.

 

Honza Václavík to měl těžké, přetěžké. V jeho kategorii H12 se to hemžilo známými jmény, startovali třeba medailista z ME, reprezentanti, velcí borci…..ale Honza taky není žádné vořezávátko a s protivníky se rval, bojoval na předních šachovnicích…Uhrál 5/9 a patří mu 13. příčka, zahrál si i s pozdějším medailistou a s celkově pátým. Těsně druhá desítka, dobré, hlavně že Honza není pověrčivý….:-) 

 

 

Lada Semová to měla těžké přetěžké…..v D14 patřila k mladšímu ročníku. Nasazená byla jako 12., ovšem pozor, hrála tak dobře, že jsme ji mohli sledovat i na on-linech! Většinou se v průběžném pořadí pohybovala kolem 4.-5. Příčky! Soupeřky asi dost překvapila, to ovšem ony nevědí, že Lada měla trumf v rukávu, už rok ji trénuje Petr Šťastný! V posledním kole hrála Lada na první desce s jasnou favoritkou, bojovala i o medailové příčky. V konečném pořadí obsadila nádhernou 6. příčku! Na snímku je Lada spolu s Eliškou.....dívčí síla ve Žďáru :-)

Petr Slíva hodnotí Ladinu hru…..cituji….jako z partesu. K D14 bude patřit i za rok….Lada byla úplně nejlepší účastnicí z našeho kraje, její nádherná 6. příčka je nejlepším umístěním hráče z ÚKŠS…..no jak znám Ladu, bude ji chtít za rok vylepšit.

 

 

Všem třem teplickým gratuluji, díky!!! A děkuji i rodičů,. Kteří naše borce podporovali na místě, vytvořili jim zázemí, to se pak hraje hned lépe…. Na pořadatele jsem zaznamenala jen samé superlativy, vše prý krásně klapalo. Já osobně velmi kladně hodnotím, že dospělí během hry nemohli do sálu a nerušili tak talentovanou mládež, byla ovšem možnost sledovat potichu partie z balkónu, takže OK. Co my se natrápili s rodiči, kteří svým nadějným dětem lezli až na šachovnice, všelijak při hře mrkali a mlaskali apod……Ve Žďáře to musela být podle chvály parádní republiková akce.

 

A povedla se i dalším našim. Kuba Šťastný reprezentoval náš kraj v H14, nasazený byl sice až jako 34., do soupeřů se ale pustil zostra a s lepším výkonem a 5 body obsadil nakonec krásnou 15. příčku. I Vláďa Veverka zaválel a nakonec byl druhým nejlepším šachistou z našeho kraje, 10. místo (papírově měl skončit tam, kde voko bere), vypadá to na přímý postup na další rok, to musí ovšem nejdříve potvrdit komise. A pro úplnost, co další krajani, Vojta skončil 17. a Eliška 12. Celkově žádný propadák….a jasnou jedničkou výpravy byla naše Lada, uf to mám radost. Celý víkend jsem výsledky sledovala, držela palce a počítala, co a jak vyjde…..a vyšla krásná šestka a dobrá třináctka a čtrnáctka, kdybych sázela, hned mám tři šťastná čísla.

 

Podle informací si výprava turnaj užila i nešachově – houpačky, nápoje z Havlíčkova Brodu, památky ve městě a okolí…..a na večerní schůzce rodičů talentovaných dětí prý byla převaha zástupců z našeho kraje.

 

Výsledky všech kategorií najdete zde

 

 

Fotky od Jirky Šťastného najdete zde

Fotky od Petra Slívy najdete zde

 

 

 

Borcům ze Žďáru nad Sázavou blahopřeji a pokud budou hrát Srbický rapid, mají u mě tu největší limonádu, kterou tam skvělá paní šéfová točí….

 

 

Komentáře  

+2 #1 František Bublík 2018-09-11 11:44
Velká gratulace všem našim borcům a borkyním. Je to velký úspěch a důkaz dobré práce našich trenérů a trenérkyň :-)
Citovat