• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

Ty jo, jak dlouho já o tom snila! Proč nemůže být nějaké mistrovství republiky tady někde kolem, aspoň v našem kraji….Naše cesty po Mistrovstvích ČR mládeže v rapid šachu připomínaly spíš zájezdy typu Poznáváme krásy Frýdeckomístecka nebo Vydejte se pod Lysou horu. A vida, letos konečně se to povedlo, akce se konala v Mostu! Jak jsem záviděla paní Semové a Václavíkové, matkám našich postupujících hráčů, že si nemusí brát dovolenou a crcat se na cestu z Teplic na konec světa, místy ještě dál….

MČR v rapid šachu mládeže se ve dnech 9.-10.9.2017 hrálo v kategoriích HD 14, HD12 a HD10, na akci si musejí postup vybojovat kluci i dívky. Od nás se to povedlo krajským přeborníkům Honzovi Václavíkovi a Ladě Semové. Tentokrát hrálo i více krajanů vzhledem k divokým kartám pořadatelů.

 

V sobotu ráno jsem se tedy vydala do Mostu, vyřídit organizační záležitosti pro naše reprezentanty. A zahájení a vše kolem toho klaplo bezvadně. Vše bylo nachystané, hrací sály v jednom hotelu, strava také tam, on-line přenosy, příjemné prostředí v centru Mostu, šachová výzdoba Muromu (tedy vlastně už Cascade, ale když jsme se na hotel ptali tímto novým názvem, Mostečané nevěděli, na původní jméno nám reagovali ihned). Dobrým nápadem  byla i šachová prodejna v předsálí, logo akce, u kterého se děti fotily….. Zahájení se zúčastnili i představitelé města a kraje, podpora akce byla vidět všude kolem.

Všichni hráči měli hned před zahájením velikou radost, někteří by klidně už jeli i domů, neb cíl byl splněn! Každý účastník MČR měl u své desky nachystaný pěkný dárek, sadu hlavolamů v dřevěné kazetě s šachovým logem věnoval sponzor NEMAK. Hned po prvním kole děti skládaly a lámaly si hlavy, super dárek pro šachisty, hlavolam je pro ně vlastně takový doplňkový sport J

 

A jak se na republice dařilo teplickým hráčům? Inu dařilo. Oba skončili o 3 místa výše, než určovalo papírové nasazení, Honza skončil 20. a Lada 15. Oba dokázali bodovat se silnějšími hráči a patřili k té nejúspěšnější části výpravy Ústeckého kraje. Do první desítky se probojoval jen Adam Polanský z Mostu, student mosteckého gymnázia, takže takřka domácí šachista. No a do první dvacítky se dostali z našeho regionu už jen právě Lada a Honzík, ostatní hráči se pohybovali cca kolem 30. příčky. Konkurence je tu obrovská. Lada byla dokonce úplně nejúspěšnější dívkou kraje, v D12 skončila výše než druhá reprezentantka. 

 

V D10 ani D14 Ústecko svou zástupkyni ani nemělo….. A pozor, oba tepličtí si zahráli i on-line, Honza hned první kolo s prvním nasazeným (pěkná partie!)

Lada se během turnaje propracovala až na 2., tedy elektronickou šachovnici!

 

Teplickou stopu jsme našli i mezi organizátory, rozhodčím byl Ing. Vladimír Hadraba, on-line přenosy zajišťoval Milan Maščák.

 

Výsledky všech kategorií najdete zde:

Fotogalerii pořadatelů si můžete prohlédnout zde:

sobota  

neděle

 

Lado a Honzo, gratuluju k úspěšně reprezentaci ŠK Teplice na mistrovství republiky!

 

 

 

 

 

 

Komentáře  

+2 #1 Körschner 2017-09-11 14:08
Děkuji moc za kladné hodnocení turnaje, jsme rádi, že jste jako první zareagovali z našeho kraje. :-)
Citovat
+2 #2 Radek Bayer 2017-09-11 16:35
Děkuji Ladě a Honzovi za úspěšnou reprezentaci našeho klubu na vrcholné akci ŠSČR. Držím palce, ať se vám i nadále daří.
Citovat