• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

Šachová sezóna už se rozjíždí, před soutěžemi družstev i mládeže jest záhodno se po letní pauze trochu rozehrát….a na to je ideální turnaj Srbický rapid. Dalšího popisu netřeba, z názvu patrno, kde a jakým tempem se hrálo. Dorazilo krásně sudých 60 hráčů. Na startovce jsme mohli najít i tři z pěti vítězů minulých ročníků, obhájil někdo, nebo se do srbické galerie zapsalo zlatým písmem nové jméno?

 

Kulturní dům Srbice je pro pořádání šachových akcí ideální, příjemný sál, hned ve vedlejší místnosti limonáda, káva, čaj, řízky.... nejvýše nasazeným hráčem byl loňský vítěz FM Gusta Brejník, ELO začínalo dvojkou u prvních pěti ze startovky, přijelo i dost žáků. Tým organizátorů v čele s ředitelem a hlavním a jediným rozhodčím Radkem Bayerem vše v sále nachystal už v pátek, sobota už patřila jen pohodě, setkání a partiím.

K velkým výpravám patřili děčínští, své žáčky dovezl trenér Jirka Jirásek z Jirkova, hrálo i dost šachistů z našeho pořádajícího oddílu, však se členové ŠK Teplice často točili i na předních stolech.

Během dne jsme si připomněli i vítěze minulých 5 ročníků, z nichž pánové Hadraba, Lieber a Brejník byli přítomni a paní Helena Chvajová se omluvila, neb právě v sobotu 23.9. vdávala, pročež turnaj nehrál ani otec nevěsty, Petr Gruss (čímž nyní odpovídám na časté dotazy, proč letos Petr nehraje).

Většinu turnaje bojoval o obhajobu zlata Gusta, ale v kole sedmém zařídil neratovický Lukáš Černík, že letošní vítěz bude někdo jiný. Již podruhé tak zlato zůstalo doma, tedy v ŠK Teplice! 6 bodů uhrál teplický Jirka Bláha, druhý skončil Lukáš Černík a bronz si do Děčína odváží Zdeněk Janda.

 

Do první dvacítky se z našich probojovali ještě Vladimír Hadraba, Petr Šťastný, Petr Vyslyšel a Lada Semová.

Samozřejmě nechyběly speciální ceny, plyšáka pro nejmladšího si odnesl Nikola Skupeň, ročník 2016, nejstarším účastníkem byl Zdeněk Mittelbach z Chlumce. V dalších kategoriích bodovali i naši, nejlepší dorostenkou byla Lada, zlatým dorostencem Petr V., mezi staršími žáky se na medailových příčkách umístili Lukáš Novák a Matyáš Dušek, do první pětky se dostali i dorostenci Vojta Bartoš a Štěpán Urbanský…. Body získal Bohuslav Kučera,  nejlepší z tříapůlbodových byl František Bublík, tři body uhrál Štěpán Jakoubek, své první turnajové body získal Vašek Knapík….

 

Výsledky najdete zde

 

 

Fotky najdete zde

 

 

Asi nejhezčí cenu získala nejlepší mladší žákyně Emma Černíková, obdivovatelka Hermiony Grangerové - děkujeme sponzorovi turnaje, firmě Posters.cz

 

 

Díky všem organizátorům a pomocníkům z ŠK Teplice. Gratuluji vítězům!

 

A gratuluji novomanželům Heleně a Honzovi Chvajovým, přeju jim hodně štěstí a pohody a hlavně…..ať za rok naberou i otce a tchána Petra Grusse a přijedou na již 7. ročník Srbického rapidu!

 

 

Žádný komentář