• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

Den české státnosti oslavili letos šachisté hrou královskou. Přijeli si zahrát Srbický rapid, sešli se s přáteli, popovídali, zabojovali, pojedli, inu dobře se ta Svatováclavská šachová středa letos vyvedla.

 

 

V Domu kultury bylo připraveno 80 šachových židlí a přesně tolik bylo přihlášek, nakonec zařádily viry a hráčů dorazilo 73. S nimi i doprovod, fanoušci, přátelé šachu. V sálo bylo teplo, v sousední Srbické Krčmě už stavěli na kávu, příjemné sváteční dopoledne. Krčma byla označena i za místo, kde se budou řešit případné protesty, inu nebylo tomu nakonec tak a žádné stížnosti nebyly vzneseny. Sešla se pohodová parta, stálí účastníci i noví zájemci o Srbice, z našeho kraje, ze sousedních, z moravských i z Ukrajiny. Domácí tým pod vedením hlavního rozhodčího Radka Bayera vše pro příjemný rapid nachystal už předem, kolem deváté se zahajovalo.

 

Při těchto turnajích, kde hrají společné kategorie, se často, ač náhodou, potkávají trenéři se svými žáky, hned první kolo přineslo hezké partii Jirásek – Dušek a Janda – Machka. Na startovní listině byli hráči extraligoví, ligoví, šachisté již v minulosti reprezentující ČR, dlouholetí harcovníci, začátečníci z letošních kroužků i šachisté již neregistrovaní, kteří si po pauze chtěli zkusit zase zahrát. Na plný čas se to řezalo vepředu i vzadu. Obědovou pauzu jsme zvládli, guláš byl klasický český a řízky kuřecí klasicky české, inu den české státnosti.

 

Z první desky neodešel po celou dobu turnaje Gusta Brejník, po pěti výhrách dvě remízy, bude to zlato? Šestibodoví jsou ale nakonec 4 hráči, jak to srovná pomocné hodnocení?

 

Zlato nakonec uhájil Gustav, druhý skončil Tomáš Buchcar, Děčín, třetí Milan Dolenský, ŠK Libštát.

Čtvrtý pak Filip Dolenský.

 

Nejlepší ženou byla Lucie Jínová, nejlepší žákyní naše Linda Slívová. Mezi žáky zabojovali nejlépe starší Petr Mikoláš a mladší Matyáš Dušek. Nejlepším šachistou Srbic byl vyhlášen Kuba Maule. Nejmladší šachista Vojtěch Pokorný je ročník 2014, nejstarší hráč Bohuslav Kořínek se narodil v roce 1934. Oceněni byli i hráči na kulatých místech, žáci, žákyně i ženy na medailových příčkách, no a nakonec úplně všichni.

 

Jak se dařilo našim členům? Nejlepší Petr Vyslyšel, 17. příčka, nasazený byl 36., získal 4,5 bodu. Výborně Linda,    3,5 bodu, nejlepší žákyně, i mezi kluky skončila dost vysoko. Matyáš Dušek bodoval hned v úvodu proti trenérovi,   3 body, nejlepší mladší žák. A druhý v téhle kategorii skončil Tonda Bartoš, taky výborná hra, pomalu a přemýšlivě. Vojta Bartoš tentokrát 2,5 bodu, stejně tak Tymo i Kuba Maule. Radost nám udělala Lucka Očenášová, i jako už neregistrovaná si chtěla zase přijít zahrát šachy, dva body, 3. místo mezi mladšími žákyněmi.

 

 

Výsledky najdete zde

 

 

Sponzorem turnaje byla firma Posters.cz www.posters.cz

 

Poděkování patří obci Srbice.

Velký dík všem, kteří si přijeli zahrát rapid, užít si šachový volný den. Díky Radkovi Bayerovi – řediteli turnaje, rozhodčímu, organizátorovi celé akce. Díky všem co sál připravili a následně uvedli do stavu původního, ne-li ještě napucovanějšího.

Tak zase příště!

 

Fotky najdete zde