• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

Letošní žákovskou šachovou sezónu zahájilo již tradičně MČR mládeže v rapid šachu. Vybojování účasti bylo letos netradiční, kromě soupeřů bránil i virus, ale i tak jsme na akci měli hned dva reprezentanty v mistrovských kategoriích a jednoho v Openu. Inu v Českých Budějovicích by chtěl hrát každý…

 

Krajský přebor, kde si žáci vždy mohli vybojovat postup, se letos v březnu samozřejmě zrušil. Náhradní termín byl stanoven na červenec, několik našich adeptů na republiku se tak o účast na republice ani nemohlo ucházet z důvodu dovolených. KP se tak v kategoriích H a D od 10 do 14 let zúčastnilo celkem jen 14 šachistů. Naštěstí se termín hodil Lindě Slívové, která s přehledem získala zlato v D10 a tím i jízdenku do jihočeské metropole. O postup se bohužel nemohli poprat třeba Vládík Veverka nebo Honza Václavík, kteří by na MČR bezesporu patřili….a tak to oba vyřešili jinak. Vládík dostal po šachových peripetiích divokou kartu pořadatele, Honza se přihlásil do doprovodného silného Openu.

 

A tak se na víkend 4.-6.9. jelo do Budějovic. Linda si zahrála D10 již potřetí, letos z věkových důvodů naposled. A po oba hrací dny nám dělala ohromnou radost. Na úvod výhra. Pak další. A další, to už s adeptkou na medaili. Pak jedna 0 s první nasazenou a jedeme dál. Remíza. Pak výhra nad velmi silnou soupeřkou, několikanásobnou medailistkou z republiky. Pro sobotu konec, los posílá Lindu na první nedělní partii proti dosud 100% hráčce. Sedmé kolo – výhra! V osmém kole remíza s další známou soupeřkou. Deváté kolo, druhá 0, šlo tu o čas… Suma sumárum, Linda uhrála parádní 6/9 a obsadila skvělé 4. místo. Před ní skončily tři hráčky z Beskydské šachové školy, Linda je tak nejlepší rapidovou dívkou do 10 let z českých oddílů! Při slavnostním vyhlášení výsledků si tak došla pro zaslouženou cenu a hlavně pro moc moc zasloužený potlesk. Moc gratuluji!

 

Vladík je specialista na dlouhé partie, ale i rapidy si rád zahraje. V H12 byl nasazený jako 18. Hrál v klidu, sám svůj výkon vyhodnotil tak, že nějakou z partií měl lépe rozehranou než pak ukazoval výsledek….nakonec dokázal oproti nasazení o jedno místo poskočit nahoru, uhrál 5/9, čtyři výhry a dvě remízy. Taky gratuluji!

 

Honza se v Openu bodovým ziskem trefil přesně mezi Lindu a Vláďu, získal 5,5 bodu a vešel se do první desítky z 39 účastníků. Potrénoval před sezónou, sehrál zajímavé partie, super!

 

Výsledky najdete zde

 

 

Na pořadatele jsem četla spoustu chvály, organizace prý klapala na jedničku. Po letitých zkušenostech doprovodu oceňuji i pravidlo, že do sálu směli jen hráči a rozhodčí. Tentokrát kvůli koronaviru, ale zavedla bych obecně…..pamatuji jak rodiče a trenéři a další diváci lezli dětem div ne mezi figurky, vydávali různé zvuky a pazvuky a rušili a znervózňovali. Letos měli tedy hráči na partie klid, hru těch nejlepších přenášeli pořadatelé online.  Přála bych vám vidět, jak jsem kvůli Lindiným nedělním soubojům málem spadla na Konopišti do výběhu k medvědovi….komentování partií opět probíhalo na trase Lenka – Jiřina – Radek – Kamila – Petr – Jiří (Jiří je ten konopišťský medvěd, kvůli figurkám jsem si sundala brýle, abych je lépe viděla….a medvědí jámu jsem přehlédla tak jako děti občas ještě nějakou tu kombinaci při rapidu).

 

Inu sláva, hráči ŠK Teplice byli opět na republice vidět!

Díky Lindě, Vládíkovi a Honzovi, díky doprovodu našich, Petrovi Slívovi, Vaškovi Veverkovi a dalším. Díky pořadatelům. Díky fanouškům.

 

Další možnost zahrát si rapid mají všechny věkové kategorie teď v neděli 20.9.2020 a to dokonce doma, na jubilejním 30. ročníku Memoriálu Antonína Drvoty.

 

Komentáře  

+2 #1 Radek Bayer 2020-09-16 16:01
Blahopřeji Lindě ke sqělému umístění a super výkonu. Pochvala také Vládíkovi a Honzovi za prima výkony. Díky za sqělou reprezentaci klubu!
Citovat