• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

Mládežnická první  liga byla letos jiná…..koronajiná. První změny: v lednu se hrálo jen jedno kolo, dříve to bývala dvě. Druhá změna: na závěrečný sraz byla naplánovány čtyři zápasy, právě o ten jeden víc, takže dlouhé a náročné boje během celého víkendu, žádný konec po obědě jako dřív. No a třetí změna: poslední rozhodující sraz se v dubnu nehrál, koronanehrál…

 

Vzhledem k situaci v ČR byl nakonec závěrečný sraz přesunut až na červen, na 20.-21. Ve hře byly samozřejmě i další varianty, zrušení sezóny, předčasné ukončení ligy, dohrání jindy, nakonec zvítězil plán ligu legálně dohrát. Pro nás bylo výhodou místo konání v Ústí nad Labem, nemuseli jsme řešit noclehy. Vedoucím výpravy byl po oba dny Radek Bayer, pomáhali rodiče hráčů, soupisku týmu určil kapitán Palo Kufel.

 

Před posledními čtyřmi koly nebylo nic jisté, možná byla 2.-3. příčka na stupních vítězů, ale i místa pod bednou, těsně nebo i dále……naši měli jisté setrvání v lize a bojovalo se naštěstí o medaile, ne o záchranu.  Kapitán Palo nominoval družstvo ve složení Kuba Šťastný, Honza Václavík, Nikita Koval, Vládík Veverka, Lada Semová a Kuba Češpiva. Tahle šestka měla odehrát všechny víkendové zápasy a pokusit se dotáhnout ligový běh až ke stříbrným nebo bronzovým vavřínům. Měl to být boj spravedlivý přímý, akorát s průběžně druhým a čtvrtým týmem a i dalšími dobrými družstvy. Nutno říct, že oddíly vyslaly silné sestavy, virem neprokosené, povětšinou základ soupisky, v 5 byl v sobotu jen jeden tým.

 8.kolo, sobota dopoledne, 10 hodin. Desko Liberec B. Do té doby na průběžném 2. místě, vážní adepti na medaile. Zápasy byly dobře rozehrané, nikde nehrozil rychlý průšvih, hrálo se a hrálo….dlouho….Kolem 12 45 vítězí kapitán Kuba. Pak otáčí horší pozicí Vládík a výborně přidává druhý bod. 13 30, Lada prohra, Nikita výhra. Remízu už máme, zápasová výhra by byla lepší. Celkem rychle další dobrá zpráva, Honza výhra, 4:1 pro nás. Až 14 28 poslední výsledek, Kubík výhra! Ani za jasné situace se nespokojil s remízou a přidal pátý bod. Po rekordní době, jeho vítězná partie trvala 4,5 hodiny! Tak sláva a rychle na oběd, za chvíli začíná další kolo.

 

9.kolo, sobota odpoledne, 15 hodin, výkopem se najednou pouští do soupeře fotbalisti z FK Teplice i šachisti z ŠK Teplice. Nutno říct, že podobným způsobem. Na trávníku bojují proti Karviné, u stolů proti Buštěhradu B, dalšímu adeptovi na medaile. Fotbalisti vedli 2:0, naši bojovali stylem Kuba Č. 1, Honza 1, Nikita 1….fotbal skončil 4:1 pro naše, za šachovnicemi to pokračovalo Nikita 1, Kuba Š. 0, Lada 1….zápasová výhra 5:1!! To už vypadá nadějně, tak rychle domů odpočívat. 

10. kolo, neděle dopoledne, už od 9 hodin. Naši na značkách komplet, Libštátu oproti včerejšku jeden hráč chybí, Kubík má tedy hned bod a hraje aspoň tréninkovou partii proti náhradníkovi Frantovi. Ostatní musí zabrat, je škoda pustit zápas, kde se vede 1:0 hned na začátku….za chvíli 1:1, druhý Kuba dostal opravdu silného soupeře, který válcuje na první desce během celé sezóny. Lada 2:1. Přeju si ještě bod a půl a brzy splněno, Vládík 1, Nikita ½. Uffff….Honza přidává další bod a může se jít na jídlo.

 

11.kolo, neděle od 14 hodin. Je jisté, že to bude stříbro nebo bronz, tak hrrr na ně. Ten druhý Buštěhrad Až 16 15 první výsledky, Lada výhra a Vladík remíza…čekáme….Honza výhra. Na stříbro by stačila i zápasová remíza, ale náš tým nezná malých cílů…Kubík remíza, stříbro potvrzené! Nikita ve své poslední partii v lize mládeže vítězí! Kapitán Kuba přidává půlku a jdeme se strojit na fotky s pohárem.

 

Potvrzeno, tým ŠK Teplice obsadil 2 .místo. Medaile z ligy je vždy prostě bomba, gratuluju! Ještě dodám, že o placku se zasloužili během sezóny i Dominik, 1/4 a Jonáš, 1/3. Naši zabodovali i při vyhlašování nejlepších jednotlivců na šachovnicích, diplom získal Honza za 8/10 na druhé a Vládík dokonce za 10/11 bez prohry na čtvrté desce! Paráda! Medaile mají správné majitele, naši prokázali opět bojovnost, týmového ducha, vzájemnou podporu a radost ze hry. Z 11 zápasů prohráli jen 2x a to vždy tím nejtěsnějším rozdílem 2,5:3,5. Během koronapouzy nic ze svého šachového umění nepoztráceli, snad se na zápasy teď ještě víc těšili… Tým opouští kvůli věku Nikita, moc díky za reprezentaci během celé ligové mládežnické kariéry, teď už bude hrát družstva dospělých. Ostatní pokračují a už na příští sezónu plánují.

Výsledky najdete na záložce družstva v sekci 1.liga mládeže.

Velké poděkování patří trenérům našeho družstva, Honzovi Rubešovi, Honzovi Balínovi, Petrovi Šťastnému Palovi Kuflovi, Jaromíru Fultnerovi a všem dalším. Díky kapitánům výprav Palovi Kuflovi a Radkovi Bayerovi za koučování, podporu, analýzy a hlavně za zajištění pohody v týmu! Díky všem členům našeho doprovodného týmu, maminkám a tatínkům, Jiřině Veverkové, Pavlíně Semové, Kamile Češpivové, Jirkovi Šťastnému, Frantovi Češpivovi a dalším, kteří během sezóny fandili a dali všanc své nervové soustavy a volné víkendy. Ohromný dík všem fanouškům, kteří sledovali a drželi palce online, měli takový ten home office pro diváky a hypnotizovali chess-results, nervózně doma pobíhajíc. Děkuji i mé vnučce Elince, která v neděli statečně držela palce, o záludnostech šachových tahů a ligových postupů  ještě (aspoň doufám) nic neví, ale tlapky na můj popud držela mohutně. Díky pořadatelům za bezproblémový průběh závěrečného srazu v těchto ztížených podmínkách. Odměnou jim budiž vítězství a postup do extraligy, čímž se zbavují ….cituji Frantu Nováka….konečně….konec citátu….nálepky týmu, který nikdy nehrál extraligu mládeže. Celkově náš kraj super, zlato a stříbro, až bronz putuje do Liberce, těsně čtvrtí jsou Středočeši, hráči Buštěhradu B. Další sezóna bude nelehká, z vyšší soutěže padají hned 3 týmy, které by mohly geograficky skončit v naší skupině…..ovšem naučili jsme se i nic neplánovat, letošní koronajaro nás vyučilo….

 

Tož ještě jedna velká gratulace a veliké poděkování pro Kubu, Honzu, Nikitu, Vláďu, Ladu, Kubíka a i Dominika a Jonáše, jste skvělí! Tahle medaile je velmi velmi cenná!

 

Pátrala jsem v minulosti, moje děti hrály ligu 10 sezón a za tu dobu získaly medaili jednu (a to jsme jim ji museli sami koupit, dřív se při 1. lize mládeže ani výsledky nevyhlašovaly). Jsem ráda, že tahle super parta si užila chvíle zasloužené radosti hned po dohraných zápasech, potlesk a smeknutí klobouku jim právem patří!

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře  

+4 #1 Vladimír Hadraba 2020-06-23 09:11
Velké blahopřání téhle skvělé partě!
Citovat
+2 #2 Pavlína Semová 2020-06-24 13:37
Na příští rok jsem jim naplánovala zlato. Bronz a stříbro už mají.
Citovat
+3 #3 Jiřka Veverková 2020-06-24 17:23
Pavlí koukala jsem a loni snad také stříbro.
Citovat
+3 #4 Lenka Stránská 2020-06-24 22:50
Teplice už získaly všechny 3 druhý kovů. ..jen co já pamatuju 2007 zlato, 2016 bronz, 2019 a 2020 stříbro. ...
Citovat
+4 #5 Petr Šťastný 2020-06-25 19:48
Mám dojem , že při hokeji dávají medaile i členům realizačního týmu. Milé dámy , přál bych Vám je taky. :-)
Citovat
+2 #6 Pavel Chrz 2020-06-25 23:18
Gratuluji, byli jste zdatnými soupeři do posledního dne, tak nechť jsme další rok v extralize dva z kraje. Snad jsem vás v krajském článku motivačně "vyskloňoval".
https://www.ukss.cz/node/4504
Citovat