• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

První říjnový víkend byl nejen houbařský, ale i ...hlavně! prvoligovomládežnický. Naše správná šestka se vydala do Litoměřic, odehrát první čtyři důležitá kola. Já tam nebyla......ale skvělou reportáž napsal Jirka Šťastný, otec našeho kapitána Kuby. Dovolím si ocitovat, jak že to Kuba, Honza, Nikita, Vládík, Lada a Dominik zvládli:

 

,,Už se to točí, už se to roztáčí! Tentokrát nejde o řetízkáč na Matějské pouti, ale řeč je o 1. lize mládeže „A“. Úvodní čtyři kola se hrála v Litoměřicích. Hrálo se v prostorném a pěkném prostředí školní jídelny pod vedením p. Vydry. V sobotu krátce před desátou se všech jedenáct družstev schází v hracím sále a jsou zde i dvě klášterecké naděje. Pepča Řezáč jako host dělá kapitána družstvu ŠK Karlovy Vary a Jakub Šťastný. Ten již tradičně dělá na oplátku zase kapitána ŠK Teplice. A tepličtí (paní Veverková) tahají z rukávu první trumf ještě před zahájením turnaje. Družstvo ŠK Teplice obléká zbrusu nové dresy. Slušivé, zářivé, nažehlené …. prostě super. U převlékání nikdo neprotestuje. To hned povzbudí klubového ducha. Soupeři, třeste se!

A jako první se třese favorit celého turnaje s ambicemi „konečně“ postoupit do extraligy – ŠK Spartak Ústí n.L. A. A třese se oprávněně. I přes značnou elovou převahu tepličtí drží krok. Ostatní duely se postupně dohrávají, Teplice s Ústím stále hrají v šesti. Jako první prohrává Dominik, vzápětí vyrovnává Vládík. Prohrává i Lada ale ….. Kuba poráží Adama Polanského a opět srovnává. Vše mají v rukou, hlavách a na šachovnicích Honzík a Nikita. Honzík však nestojí dobře a před Pavlem Šmídem sklání svého krále. Naděje na překvapivou remízu ještě žije. Co Nikita? Bojuje, bojuje statečně proti Danu Balínovi, ale nejde to, nejde. Chybí figurky, duel končí po dlouhých hodinách remízou. ŠK Teplice prohrál s favoritem nejtěsnějším možným výsledkem 2 ½ : 3 ½ bodu. Po dobře odvedené práci je čas na patřičnou odměnu v podobě vepřového gulášku a houskových knedlíků. Kuchař hlásí, že jich umí i osm. Ale nemůžeme zaměstnat všechny mozkové buňky knedlíkama. Je potřeba nechat místo na šachy a odpolední zápas s ŠK Spartak Ústí n.L.B. Musím odjet domů, a tak zanechávám družstvo p. Kuflovi, paní Veverkové a svému osudu. Teď jsme favorité my. Tak to snad nepodceníme. Telegraficky dostávám zprávu, že Dominik sice prohrál, ale Lada srovnala. Za další hodinku „vyhráli jsme 5 : 1“. Slunéčko už zapadlo za „krušnou“ horu, sobotu a Ústí bychom měli za sebou …….

Šachová nedělééé !!! Slunéčko vychází! Rychle z postele, první kafe, poslední koláč a hrrr do Litoměřic. Přijíždím právě včas. Zrovna začalo třetí kolo a tepličtí hrají proti družstvu ŠK Česká Lípa. I zde jsme v roli favorita. Dominik si připisuje první bod. Vyhrává Lada a prohrává Honzík. Vládík remizuje. Když s děsivou obětí dámy vyhrává na první šachovnici i Kuba, je vítězství naše. Nikita může v klidu přijmout remízu. Jde se na oběd. Kuřízek s bramborem. Tradiční jídlo co chutná všem. Nastupujeme ke čtvrtému kolu. Hrajeme jako domácí proti domácímu ŠK Slavoj Litoměřice. V týmu panuje dobrá nálada. Až moc. Čtyři vážné partie za sebou jsou už fuška. Záhy se ukazuje, že po nesoustředění může být ještě ze zápasu nečekané drama. Soupeř si sám mat dávat nebude. V bleskovce vyhrává Lada, v další bleskovce prohrává Dominik. Následuje výhra Honzíka. Že by opravdu hladký průběh? Ale kde pák! Nikita i ke svému překvapení dostává mat. Kuba (a Palko) nevěřícně kroutí hlavou. Zápletka je tu. Kuba však uplatňuje zkušenosti a přetlačuje soupeře, vzápětí prosazuje pěšce víc i Vládík. Drama se nekoná. Teplice vítězí 4 : 2. Čeká nás tak hodinka a čtvrt než dojedeme domů. Kuba usíná ještě v Litoměřicích ……"

 

Tak tolik Jirka Šťastný, kdo nemáte FB, byl byste ochuzen o napínavé, vtipné i optimistické čtení!

 Výsledky najdete zde

Naši jsou průběžně na čtvrtém místě, jednoho z hlavních adeptů na vítězství ve skupině už máme za sebou.... Kuba pravý kapitán, uhrál 100%! Honzík 2/4, Nikita totéž. Vládík při své ligové premiéře 3,5/4! Lada 3 a Dominik svou ligovou kariéru začal bodem. Všechny zápasy odehrála základní sestava. Ohromný dík patří Jiřině Veverkové za krásné dresy, které zajistila pro náš tým, ve znaku se spojuje motiv lázní Teplice a šachů, parádní!

 

Díky Jirkovi za zpravodajství a péči o tým, dík trenérovi ligového družstva Palovi za koučování týmu, dík všem v družstvu za bojovnost, snahu, body a za radost, kterou jste mi udělali, během držení palců jsem zvládla i ty houby, jen se mi to fakt hůř sbíralo, zkuste si to sami.....Kolo se bude dále točit v prosinci 2019, těšíme se!

Komentáře  

+3 #1 Radek Bayer 2019-10-08 08:00
SUPER, chválím všechny členy našeho ligového týmu za úspěšný vstup do sezóny. Nemohu také nepochválit sqělý komentář Jirky Šťastného. A v neposlední řadě vyjadřuji velké poděkování manželům Veverkovým za zajištění nových ligových dresů. Jsou nejen krásné, ale také úspěšné - pokřtěné bodovými zisky...DÍKY :-)
Citovat
+3 #2 Pvlína 2019-10-08 08:26
Úplní modelové,
Hrrrrr na ně.
Citovat
-3 #3 Jirka Jirásek 2019-10-08 08:54
Jirka Šťastný způsobil, že jsem své rozhodnutí zmizet z těchto stránek musel odložit. Bylo by totiž nespravedlivé, když jsem zde v minulosti tolik chválil jiné, tak nepochválit za velmi pěkný článek i jeho. Než se k tomu ale dostanu, tak ještě tato předmluva. Na FB prý mají články velkou sledovanost a množství ohlasů. Jenže já FB nemám a určitě mít nebudu. A tak mi mé počínání zde (kde jsou ohlasy minimální) připadá mírně řečeno bláhové. A dovolil bych si tento příměr: Evropa produkuje údajně 9% celosvětových škodlivých emisí, na Dánsko tedy dle mého odhadu připadne 0,1 promile. Zatímco největší špindírové - USA , Čína a další asijští tygři se smějí, dánský ministr životního prostředí bije na poplach a chce spasit svět tím, že v jeho zemi a potažmo i v celé EU bude do roku 2030 zakázán provoz aut se spalovacím motorem. To je blbec, co?
Citovat
+3 #4 Jirka Jirásek 2019-10-08 08:58
A teď již k Jirkovu článku. Najdeme v něm originální větné konstrukce i výstižné novotvary (kuřízek) hodné formátu matky zakladatelky Lenky. A protože mu "politická korektnost" zabránila pochválit svého syna Kubu, musím to udělat za něj. Kubův výsledek 4/4, přičemž skolil 1 přetěžkého, 1 těžkého a 1 nebezpečného soupeře, je vskutku impozantní.
Krátce bych se zastavil u úvodního zápasu s UNLA, kde se mohla zrodit výsledková bomba. Trio Kuba, Nikita a Vládík navzdory elovému deficitu -704 bodů (průměr - 235!) získalo fantastických 2,5 bodu, ostatní k tomu bohužel již nic nepřidali, byť měli vyjma Honzíka hratelné soupeře. Potěšil mě i Vládík, jak skvěle zvládl svou premiéru. Vůbec mě ale nepotěšilo číst tohle: "jako první prohrál Dominik..., v další bleskovce prohrál Dominik" a tak věřím, že to s ním Palo nějak konstruktivně vyřeší
Citovat
+4 #5 Radek Š. 2019-10-08 18:50
Ačkoliv již v týmu kvůli svému VeleVěku už nehraju tak doufám, že i mně bude nové tričko uděleno.!! .. Člověk hraje několik let za klub a hned jak odejde z mládežnických soutěži tak se natisknou trika nová... :-? :-| :D
Citovat
+4 #6 Lenka Stránská 2019-10-08 20:19
ad Radek.....tak dnes mě oslovili z jednoho regionálního časopisu, abych vyjádřila svůj názor na život seniorů v našem městě. ....zařazena mezi seniory jsem se hodlala večer utopit. ...ale když si tu na svůj vysoký věk stezuje už i Radek, tak mě chmury hned opustily :D :-) :lol:
Citovat
+4 #7 Přemysl Stuška 2019-10-08 22:32
Posílám pozdravy do Teplic a blahopřeji k bojovnému výkonu a pořádné bodové snůšce, kterou jste si přivezli z LT. A musím také smeknout před parádními a slušivými dresy - teplické družstvo se prostě nedalo tento víkend přehlédnout. :-)
Dva měsíce utečou jako voda a my se už nyní na vás těšíme při dalším ligovém klání v Chodově.
Citovat
+2 #8 Petr Šťastný 2019-10-11 22:37
Pěkně Vám to sluší mládeži , málo platné ,hrát v nějakém dresu , ztmeluje tým .Vzpomínám , jak kdysi Jindra Papay v krajském přeboru družstev připlácnul před začátkem utkání hráčům Děčína na záda čísla. Ale nebylo to ono , stařičký pan Líbal si jenom povzdechnul "Jindro , až z toho vyrosteš , to si oddychneš" Každopádně , nevím , jak utkání skončilo , ale správnou atmosféru to navodilo.
Citovat