• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

I během prázdnin se mladí tepličtí šachisté věnují hře královské, však se koná také spousta turnajů v různých zajímavých koutech naší republiky. Již tradiční akci v Bezměrově na Kroměřížsku si letos vybrali sourozenci Slívovi. Tenhle region je pro teplické šachisty památný a úspěšný, právě v Hanáckých Athénách naši mladší žáci získali nečekaný pohár z MČR…….a město je plné historických památek, parků, zahrad, zajímavých staveb, prostě šachová dovolená, jak má být. A když se navíc dětem daří, získávají cenné body nebo i diplomy a krásné poháry, nemá šachový pobyt na Moravě chybu!

 

O průběhu turnaje nám poreferuje přímý účastník akce, tatínek našich úspěšných hráčů Ondry a Lindy, pan Petr Slíva:

,,V Bezměrově u Kroměříže, kde náš kraj reprezentovali Ondra s Lindou a Vláďa Veverka z Mostu. Jedná se o turnaj ve vážných partiích, hrají se obvykle dvě kola  denně, čas 60 min + 30 sec/tah, se zapisováním. Někteří samozřejmě (třeba náš Ondra) jej občas pojímají jako rapid, ale třeba Lindě toto tempo maximálně vyhovuje, byl to její první turnaj se zapisováním a nemusel jsem jí opravovat ani jednu chybičku v zápisu :-). ELO účastníků se pohybuje od klasické 1000 až po borce přesahující 1600.

Na oblíbenou prázdninovou šachovou destinaci se obvykle sjíždějí moravští šachisté (Staré Město, Beskydská ŠŠ, Brno, Vsetín, Ostravsko apod.) doplnění o početnou skupinu hráčů ze Slovenska (Pováží, Bratislava) a občas vzdálenější zahraničí - loni Belgičani, letos Bělorusové z Minsku. Počet účastníků v hlavním turnaji FIDE  do 13 let je obvykle kolem šedesáti.

Obě naše děti sem rády jezdí (byli jsme tam už potřetí) z vícero důvodů. Hrají s jinými hráči než v průběhu roku, dalším tahákem je krásná Kroměříž se svými parky, pávy, kulturním životem a hlavně, každý den jezdíme na náměstí na zmrzlinu, v závislosti podle výkonu (ne výsledku) na šachovnici od malého kopečku po obrovské točené. Letos Linda vyšla ze zrcadlového bludiště na náměstí s pořádnou boulí na hlavě, protože při bloudění zapomněla třikrát dát ruce před sebe... J

 

Bodíky se na silně obsazeném turnaji sbírají velice těžce. Z devíti klání vyšel ze Severočechů nejlíp Vláďa Veverka s 5 body, což mu stačilo na 3.místo v kategorii H 09, kterou vyhrál rychle se zlepšující Matěj Babula ze Starého Města. Slušně zabojoval náš Ondra - 4,5 bodu.

 

Několik výborných partií sehrála i Linda. Jako podceňovaný outsider se ona sama rozhodně necítila, svým obvyklým frontálním útokem zmatila 3 soupeře, ale i v dalších partiích kladla tuhý odpor.

 

 

 V posledním kole se zkušenou Sofií Tichou (Beskydská ŠŠ) bojovala v koncovce s nestejnými střelci o remis ještě kolem 50. tahu a vzdala se až po 60. tahu, se svým rekordem byla spokojená :-). Tři bodíky Lindě stačily na 4. místo v kategorii D 07.

 

Celkově vyhrál Viktor Šimek ze Zlína (7,5 b.) před Tobiášem Krejčokem z Beskydské ŠŠ a Vlastíkem Babulou ml. ze Starého Města (oba 7 b.).“

 

 

Komplet výsledkový servis je k nalezení zde

 

 

A já už jen doplním, že Ondra i Linda ve výsledkové listině skončili výše, než bylo jejich papírové nasazení. Ondra za výborných uhraných 50% poskočil o 5 míst nahoru, Linda o 4 příčky. Moc chválím pořadatele, že připravili parádní odměny pro prvních šest v každé kategorii, Linda si tak za své výborné 4 místo v D07 odveze z Moravy nádherný pohár. A navíc oba naši reprezentanti získali zkušenosti do další šachové sezóny, Ondra si ověřil, že má šachový talent, Linda si v praxi vyzkoušela zapisování partií, které pro ni od září už bude v dlouhých partiích povinné. No a i já se něco přiučila pro motivaci hráčů – to s tou zmrzlinou je skvělá taktika! Ovšem jen pro letní turnaje….. J

 

Moc gratuluji Ondrovi i Lindě, díky za reprezentaci ŠK Teplice! Když mi v sobotu dorazily po trase pan Veverka – Míra Körschner – Vladimír Hadraba fotografie z vyhlášení výsledků, tedy Linda s nádherným pohárem, hned jsme doma začali jásat a radovat se. Tedy samozřejmě nejvíc Kamila, doufám, že „girl power“ ŠK Teplice čeká ještě mnoho dalších úspěchů!

 

No a samozřejmě blahopřeji i mosteckému Vládíkovi, našemu hostovi z KP družstev mladších žáků, jeho medailové umístění je super! No a kdybyste i někdo další z Teplic chtěl jet za rok s dětmi na dovolenou na Kroměřížsko a přihlásit mládež do Bezměrova, vřele doporučuji!

A přeju hezké šachové léto všem, kteří se i během těchto měsíců věnovali, věnují nebo budou věnovat královské hře, na akcích od Pardubic po Studenov……

 

 

 

Komentáře  

0 #1 Radek Bayer 2017-07-26 16:29
Paráda! Tento turnaj vás (Lindo i Ondro) posune v šachu velmi dál. Držím palce, ať se vám i nadále daří a hlavně ať vás královská hra pořád hodně baví.
Citovat