• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

O víkendu 13.-14.5.2017 se konalo pod Lysou horou Mistrovství ČR dětí do 8 let. Až do Malenovic u Frýdlantu nad Ostravicí se vydala z Teplic ryze dívčí výprava. A teď pozor, šachovou součástí expedice byla pětiletá, ano, pětiletá Lucie Očenášová! Dalšími členkami výpravy byla její maminka Alena a trenérka Kamila.

Lucku moc obdivuji za její odvahu. Mistrovství se mohli zúčastnit hráči, narození v roce 2009 a mladší. Lucka je ročník 2011, toto mistrovství tedy bude moct hrát ještě 2x! Samozřejmě je to zatím předškolačka, kdo by si ale myslel, že Lucii teď někdy bude šest let a od září nastoupí do školy, ten by se pěkně spletl. Lucie oslaví narozeniny až na podzim a od září pro ni začíná ještě stále předškolní rok. Také 27 z 28 soupeřek byly dívky starší, většinou o dva roky.

Apalucha na expedici YDYKSEB byla vyhovující, pro název hotelu malá nápověda……Sto roků v šachtě žil…..ano, byl to Hotel Petr Bezruč. Tady už jsme odehráli nejeden rapid nebo přebor škol. Přímo pod nejvyšším vrcholem Beskyd je krásně, jen kdyby to bylo o kousek blíž. No geograficky se to musí střídat, loni to byl Most. Malých šachistek se přihlásilo dost, hrály tak samostatnou kategorii, což je vždy spravedlivější.

 

Lucka nastoupila odvážně do bojů s dívkami, které trénují šachy mnohem déle a také jsou to většinou již školačky. Za první den získala 2 body z 6, také jsme jí ještě večer posílali elektronickou gratulaci.

No a neděle byla ještě vydařenější, 50%, tedy 1,5/3 ! Ano, Lucka uhrála hned na svém prvním MČR 3,5 bodu, to je krásný výsledek. Byla druhou nejmladší účastnicí, získala mnoho zkušeností z vrcholné mistrovské akce mládeže, budou se jí hodit i za rok a za dva roky, kdy bude ještě pořád patřit k H8.

 Odkaz na turnaj najdete zde

Fandili jsme i Vláďovi Veverkovi z Mostu, který je naším hostem v kategorii mladších žáků, Vládík obsadil v H8 vynikající 6. místo!

Zázemí turnaje bývá u turnajů, pořádaných Beskydskou šachovou školou bezvadné. Turnaj zdobí chodící plyšové figurky, děti si můžou zahrát zahradní šachy….. je to fajn, že jsme na takovéhle akci měli svoji reprezentantku.

 

Uf, no to jsme se načekali! Naposled (a možná i poprvé) reprezentovala Teplice na MČR dívek do 8 let Kamila Stránská v roce 2005, což už je……no hodně let. Jenže Kamila začala hrát šachy až na „stará kolena“, v šesti, na MČR malých šachistek tak mohla hrát jen jednou. To Lucka si turnaj napřed vyzkoušela a pak v dalších letech všem ukáže J

Fotogalerii pořadatele najdete zde

Copak, reprezentanty v klučičích kategoriích jsme v posledních letech měli, to jo, třeba Palka a Vojtu Kuflovy, Ondru Slívu, Medarda Popoviče, ale dívku, to tedy ne. A taky nepamatuji, že by s nějakou šachistkou jela na turnaj její trenérka, to – ka nám v Teplicích dříve chybělo.

 

 

Lucko, smekám, jsi fakt dobrá! Gratuluji, děkuji za reprezentaci Šachového klubu Teplice a přeji mnoho dalších úspěchů v tvé šachové kariéře.

 

 

 

 

Komentáře  

+1 #1 jirka 2017-05-18 07:16
No to tedy! Holkám to moc sluší. Asi bezva dvojka. A ty výsledky .... a to je teprv začátek. Už teď se těším na příští rok :roll: No a Vládík - to všichni víme že v něm dříme šachový drak. Tak blahopřeju. Ještě teď sedí beskydští valaši a mumlají ŠK Telice .... hm, zřejmě dobrý oddíl .....
Citovat
+1 #2 Radek Bayer 2017-05-25 07:33
Dodatečná gratulace i ode mne. Lucko, jsi moc šikovná a máš nejlepší trenérku na světě, ta tě toho hodně moc naučí. Držím palce, ať se vám daří.
Citovat