• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

Ó díky, že existuje chess-results! No co já psala poslední dobou za články, zlato v Mostu, medaile v Srbicích, medaile z Postoloprt, tři zlata a další placka v Teplicích, vydařená zachráněná liga.......no jen samé superlativy o naší mládeži. A na chess-results máme vždy důkaz, že si to fakt nevymýšlím, že ta umístění na bedně a další úspěchy opravdu existují. A stejné to bude, hurá, i v téhle reportáži.....

V sobotu 29.4. se v Chomutově konal de iure Jarní turnaj mládeže v rapid šachu, de facto to byla ovšem akce Zimní.... Teplé bundy si ráno obléklo i dvanáct teplických šachistů, kteří se vydali bojovat o umístění v turnaji, ale i o body do celkového pořadí seriálu Grand Prix. Chomutov byl poslední zastávkou seriálu a na závěr bylo připravené i celkové vyhlášení. Většinou tedy vozí naše děcka poháry z turnajů, tentokrát jsme hned dva vezli směrem na turnaj. Dva pěkně těžké putovní poháry z loňska, kdy v mladších žácích vyhrál Jan Václavík a ve starších byl nejlepší Marek Piskač. No a tak trochu jsme snili o tom, že ten jeden tam táhneme zbytečně, protože by zas mohl zůstat "doma", že by v další sezóně mohla zlatá putovní trofej bydlet u člena ŠK Teplice.
 
Naše naděje se samozřejmě netýkala kategorie mladších žáků. Honza Václavík se dobrovolně trofejí z téhle kategorie vzdal a hrál celou sezonu za starší. Partie se silnějšímu jsou pro něj velkým přínosem, a tak pohár odnesl. Máme tu ale samozřejmě plno šikovných mladších žáků, někteří z nich ovšem začali hrát Grand Prix až v průběhu sezony a to se projeví na bodovém zisku. Tepličtí mladší žáci v sobotu příjemně překvapili. Osobák si uhrál Filip Očenáš, který do GP naskočil až v průběhu sezóny. Parádních 5/7 a dosud nejlepší umístění, sedmá příčka. Bohužel naši kluci měli smůlu na los, po šestém kole měl 4 body i Kuba Češpiva, v posledním mole se ale sešel u jedné šachovnice právě s Filipem......bohužel comp nerozezná, že jsou oba kluci z Teplic. I Kubovi patří velká pochvala za pěkné partie, tentokrát tedy 4 body a 16. příčka. Oba hráči budou patřit k mladším ještě i v příští sezóně. S touhle kategorií se pěkně rozloučil Ondra Slíva. I on získal 4 body, v posledním kole se dlouho snažil o výhru nad pozdějším stříbrným hráčem. Přemýšlivé partie, nakonec 13. místo. Vojta Vaněrka také neodehrál celý seriál Grand Prix, tohle je jeho první šachová sezóna. Vydařila se mu hlavně druhá polovina turnaje, nakonec uhrál velmi dobré 3 body. Tonička Zelenková byla teprve na svém druhém turnaji, získala diplom pro úplně nejmladší hráčku chomutovského Grand Prix. Tonička bude k mladším patřit ještě následující 3 sezóny.
 
Dorostence jsme v sobotu s sebou žádné neměli, tak teď už můžeme rovnou ke starším žáků, kteří hráli parádně, dokonale a nepřekonatelně! Tolik medailí pro Teplice v téhle kategorii letos opravdu nečekal snad ani Karel Gott. Na předních stolech si své trvalé místo zajistili Honza Václavík a Radek Škuthan......po většinu partií i Nikita Koval, bojovník, který to nevzdal ani po nepovedené partii a zase se probojoval k čelu. Honza Václavík 6,5/7!!! Takhle hraje náš mladší žák mezi staršími! Obdivuji jeho ocelové nervy, u jeho partií se hemžili trenéři z okolí, sledovali, zapisoval.....s Honzou to ani nehnulo a jel za vítězstvím systémem start - cíl. A když už se dohrávalo, bylo jasné, že stříbro bude také teplické. Radek Škuthan odehrál parádní turnaj, výborné partie, porážel silné hráče i rozjeté adepty na medaile, nakonec 6/7 a druhé místo!
 
 
Uf, to byla radost........Nikita nakonec zaválel, 4,5 bodu a vysoký buchholz znamenalo výbornou šestou příčku. A pozor, z prvních osmi hráčů byli 4 členové ŠK Teplice! Vynikající turnaj odehrála Lada Semová, krásné výhry, bojovnost, vysoký rating...... Tedy osmá v celkovém pořadí a jasně s přehledem zlatá mezi staršími žákyněmi. No přála bych vám slyšet ten potlesk pro Tepličáky..... Spokojení mohli být i Pavel Králik a Dominik Hübl. Pavel obehrál špičku kraje, seděl na předních šachovnicích, nakonec 3 body a 21. místo, tak byl i nasazený. To Dominik to vzal z druhé strany, začal vzadu a propracoval se až na 50%! Za 3,5 bodu mu patří 20. příčka, lepší, než byl nasazený. Jonáš Burger tentokrát získal dva body, chválím za to, že když už byl nalosovaný proti Dominikovi, nebyla to nějaká ta učudlaná remíza, ale opravdová šachová partie. Jonáš a Pavel potrénovali na MČR školních týmů, kam se vydají v červnu v týmu Buzulky.
 
Výsledky turnajů najdete zde
 
 
A už jsme byli napnutí a čekali jsme na celkové výsledky........Vítězem Grand Prix 2017 v kategorii starších.žáků se stává......Nikita Koval z ŠK Teplice! Druhé místo obsadil Jan Václavík, ŠK Teplice! Pátá příčka patří Radkovi Škuthanovi, ŠK Teplice! Fakt dost dobrý.....
 
 
Tak ten krásný putovní pohár pojede zpět směr Teplice. Nikita dokázal v GP letos dvakrát zvítězit, jednou bral stříbro, to se počítá. Honzík poprvé vyhrál v Chomutově GP v kategorii starších, medaile měl i z Litoměřic a Teplic. No a Radek sehrál v dresu ŠK Teplice to úplně nejvydařenější Grand Prix, výborné partie! Smekám všechny klobouky co mám doma, a že jich mám hodně...... A pozor, to nejsou ještě všechny zlata pro Teplice! Medaili pro bezkonkurenčně nejlepší starší žákyni seriálu Grand Prix si za velkého potlesku převzala Lada Semová! Moc a moc ji chválím, v posledním turnaji nehrála na jistotu, ale rozcupovala kluky  a ukázala jim, jak se hrajou šachy.
 
Kategorii starší žáci bych tak mohla přejmenovat na tepličtí žáci, zlato, zlato a stříbro je doma. Nikita tedy postupuje přímo z Grand Prix na podzimní mistrovství Čech, stejnou soutěž bez dalších kvalifikací bude hrát i Lada. Honzík se ještě popere o postup ve své věkové kategorii do 12 let, i když čtrnáctky jsou také dobré.... (jak dopadli celkové mladší a dorostenci doplním výhledově do komentáře, v tuhle chvíli výsledky ještě nejsou zveřejněné).
 
No radost byla v sobotu v týmu Teplic nekonečná. Ceny a trofeje navíc těm nejlepším předávali dva výborní šachisté, hráči nejvyšších mládežnických soutěží, Monika Neščáková a Michal Kalužný - ten kdysi hostoval i v extraligovém dorosteneckém družstvu Teplic. Od šachistů ta chvála vždycky víc potěší.
 
A pak už jsme odtáhli všechny ty získané poháry kvapným tempem na nádraží. Cestou domů si naši borci zahráli klasické vlakové karetní souboje........ještě ve vlaku jsem jim vyřizovala gratulace Radka Bayera a Filipa Zemana, své fanoušky měli našinci nejen v sále, ale i doma u počítačů.....
 
Po celou dobu jsem v Chomutově našim hráčům gratulovala formou bonbónů, tož teď i písemně! Blahopřeju dvakrát zlaté Ladě, zlatému a stříbrnému Honzíkovi, stříbrnému Radkovi, celkově zlatému Nikitovi, Filipovi s osobním rekordem, Ondrovi a Kubovi, našim specialistům na delší partie, Vojtovi a Dominikovi, kteří to nevzdali a sehráli vynikající druhou půlku turnaje...... Gratuluju Pavlovi, který si užil opravdu těžké soupeře, díky Jonášovi, kterému budu držet palce při MČR škol ve Zlíně......a moc obdivuji Toničku, nejmladší dívku turnaje,  je ročník 2009 a už sehraje náročný sedmikolový turnaj.
 
Velký dík patří vedoucímu celé výpravy Petru Slívovi. Sledoval partie našich nadějí, hráče povzbudil, pochválil, inu šachový vedoucí jak má být. Díky všem, kteří pomohli s výpravou a na místě fandili Teplicím, tedy Šárce Vaněrkové, Pavlíně Semové, Františku Očenášovi i všem z rodinného týmu Toničky! Však i ředitel turnaje ocenil, že Teplice mají s sebou své fanoušky.......tedy Fanouška.
 
Fotky z akce najdete zde
 
 
Tož pro sezónu 2016/2017 si odškrtávám: Grand Prix: hotovo! 

 A ještě stručně k dalším turnajům. Právě se v Ostravě koná MČR mužů, fandíme teplickému Tomáši Vaňkovi - výsledky najdete zde

V dubnu se konal v Duchcově tradiční Velikonoční šachový turnaj. Mezi mládeží opět bodovali hráči z ŠK Teplice, stříbrnou medaili získal Štěpán Jakoubek a bronz patřil Vojtovi Vaněrkovi. Gratuluji!

No a v neděli se v místě konání posledního Grand Prix konal Chomutovský král - jarní. Tady skončil z členů ŠK Teplice nejlépe David Král, obsadil osmou příčku. Vladimír Hadraba byl čtrnáctý a Matěj Kotrba pětadvacátý, výsledky si můžete prohlédnout zde

Žádný komentář