• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

Uctivá poklona…..smekám klobouk před všemi teplickými žáky, kteří se o uplynulém víkendu v těch tropických vedrech dokázali soustředit na šachové figurky. Samozřejmě je to klobouk slamák letní, takovéhle horko snad nebylo ani o prázdninách!

Ve dnech 10.-11. září se v Klatovech uskutečnilo Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu, hraje se v kategoriích H10, D10, H12, D12, H14 a D14. Šachový klub Teplice měl své reprezentanty v přesné polovině kategorií, postup na republiku si v krajském přeboru vybojovali Jan Václavík (H10), Lada Semová (D12) a Radek Škuthan (H14). Byli jsme tak nejpočetnější výpravou v rámci ÚKŠS. Klatovské turnaje bývají vždy plné doprovodných akcí pro hráče i rodiče, hrací sál je kousek od nádherného historického centra, zkušení pořadatelé svolávají žáky k jednotlivým kolům tradiční písničkou. Já osobně bych jako sobotní i nedělní program zvolila prohlídku klatovských katakomb s mumiemi, kde byla ještě jakž takž přijatelná teplota k životu. Ale naši šachoví žáci jsou skvělí, všichni odehráli všechny své zápasy a udělali maximum pro co nejlepší partie a bodový zisk. Už samotná účast na tomto prestižním turnaji je úspěchem, což jim klatovští zdůraznili i na stránkách mistrovství.

A jak se vedlo teplickým šachistům? Lada už pár mistrovství Čech i republiky odehrála, tentokrát patřila v D12 k mladšímu ročníku. Lada (na snímku má černé figury) statečně bojovala, nakonec získala výborné 4 body a skončila hned vedle svého papírového nasazení, na 16. příčce.

 

Honzík uhrál na svém prvním MČR v rapidu skvělých 5/9, bodoval i s „profíky“ z Beskydské šachové školy. Nakonec z toho bylo 17. místo, tedy přesně to, na kterém byl nasazený.

Stejně dobře se umí trefovat i Radek, který to měl v nejsilnější kategorii samozřejmě nejtěžší. Jednoznačně lépe se mu vydařila druhá polovina turnaje a nakonec to byla za 3,5 bodu 37. příčka, přesně ta nasazovací.

Výsledky všech turnajů najdete zde

 

 

Fotky od Jiřího Šťastného jsou zde

 Fotky z webu pořadatelů najdete zde

 

Nejlépe se z Ústeckého kraje vedlo Kubovi Šťastnému, který se nejvíce přiblížil první desítce, skončil dvanáctý, uhrál jako jediný z krajanů 5,5 bodu z 9 možných.

 

Děkuji našim hráčům za výbornou reprezentaci ŠK Teplice! Fakt vás obdivuji, v tom nešachovém vedru odehrát takhle těžký turnaj. A děkuji i doprovodu našich žáků, paní Haně Václavíkové a Pavlíně Semové za vzorné odkoučování tropické mistrovské výpravy. A děkuji také fanouškům, kteří z domova sledovali výsledky, fandili, prohlíželi si fotky našich hráčů na facebooku, diskutovali o bodovém zisku a podporovali teplické alespoň virtuálně.

Tepličtí reprezentanti si tak hned v úvodu sezóny procvičili rapidové tempo, které se jim bude hodit hned v září a říjnu při Velké ceně čtyřčlenných družstev, Grand Prix anebo na nejbližší akci, na turnaji v Srbicích v sobotu 24. září.

Komentáře  

+1 #1 Radek Bayer 2016-09-13 17:14
Blahopřeji Ladě, Honzovi a Radkovi k pěkným výsledkům a děkuji paní Václavíkové a paní Semové za podporu přímo v Klatovech.
Citovat
+2 #2 Jirka Šťastný 2016-09-14 18:12
Děkuji za zmínku o Kubovi a sluší se ještě doplnit, že u něj skvělou přípravu odvedl p. Hadraba na ME. A protože jeho doporučení a připomínky ještě nestačil zapomenout, dařilo se mu i v Klatovech. Zkrátka Teplická stopa kam se podíváte :roll:
Citovat