• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0006.jpg
  • 07.jpg
  • 0010.jpg
  • 0011.jpg
  • 0012.jpg

Ema má mísu. Máma má maso. ŠK Teplice má dva krajské přeborníky. Ó, my se máme!
Tak takhle nějak by začínal náš oddílový šachový slabikář, kdybychom jej psali večer 5.6.2016.  Ten den se totiž v Chomutově vyhlašovaly výsledky Krajského přeboru mládeže v šachu. Turnaj to byl dvoudenní, hrály se vážné partie se zápisem, bojovalo se o plakety, diplomy, věcné ceny a postupy na podzimní mistrovství Čech. ŠK Teplice měl druhou nejpočetnější výpravu, z cca šedesátky hráčů bylo 11 našinců.  Obsadili jsme všechny čtyři věkové kategorie chlapců a jednu dívčí.
Vezmeme to tentokrát od těch nejstarších. Mezi H16 byl Marek Piskač hlavním favoritem. Postup na Čechy si zajistil už 
vítězstvím v Grand Prix, tentokrát si jel do Chomutova turnaj užít, zahrát si v klidu pěkné partie a dle možností získat zlato za 7/7. A Markovi se to povedlo, gratulujeme! Úřadující krajský přeborník v prestižní kategorii H16 je tedy z Teplic......
Náš druhý reprezentant mezi šestnáctiletými Honza Podlucký uhrál 4 body, skončil šestý, vešel se do první poloviny výsledkové listiny.  Víc se mu dařilo ten druhý hrací den, 3/3.
I v kategorii H14 se všichni naši reprezentanti umístili v první polovině. Nikita Koval si dokonce došel pro diplom na pódium,
pamětní listy byly připravené vždy pro první pětku. Jen škoda dobře rozehrané partie z posledního kola.....Nikita už si snad
všechny bramborové medaile své šachové kariéry vybral a  v další sezóně už to bude bedna. Palko Kufel si došel pro cenu za 6. místo.Tomáš Frontz zvládal celý turnaj hravě jednou rukou a přísahal, že ruku na šátku si rozhodně nezranil při šachu. Tentokrát to byla šťastná výsledková sedmička.
Mezi H12 skončil z teplických nejlépe Dominik Hübl, šestá příčlka za čtyři body. Ondra Slíva i Jonáš Burger vybojovali shodně
po 3 bodech.
Mezi nejmladšími šachisty skončil z Teplic nejvýše Kuba Češpiva, v H10 mu patřilo  sedmé místo, zvítězil čtyřikrát. Vojta Kufel byl  nejvýše z tříapůlbodových hráčů.
V  dívčí kategorii do 10 let nás reprezentovala šestiletá  Linda Slívová, úplně nejmladší účastnice víkendového přeboru. Do turnaje D10 se přihlásilo šest slečen, zkušené hráčky, medailistky z KP v rapidu, účastnice Mistrovství ČR do 8 let, dívky, které hrají a trénují několikanásobně déle, než Linda. Teplická hráčka začala nekompromisně, první den získala 50%. Vypadalo to na medaili .....Jenže druhý den ředitel turnaje vystavil tofeje, v dívčí kategorii brala plaketu jen vítězka. Inu nezbylo tak Lindě nic jiného, než být první!!!
Uhrála celkem 4 body, to stačilo na samostatné zlato v D10. A to Linda ještě ani nechodí do školy a šachovému umění se učí
zatím jen doma od svého otce!

Tož takhle to tedy dopadlo, 2 z 8 zlatých trofejí  skončily po krajském přeboru v ŠK Teplice. Gratulujeme našim vítězům
Lindě a Markovi, gratulujeme i všem ostatním teplickým hráčům, děkujeme za dvoudenní náročnou reprezentaci!
Blahopřeji sourozencům Slívovým ke skvělé trefě - oba si zajstili volný los ve stejném kole a stihli tak i návštěvu chomutovského zooparku. Blahopřeji oběma individuálním  trenérům našich přeborníků, Frantovi Bublíkovi a Petru Slívovi.

Výsledky všch kategorií najdete zde


Fotky si můžete prohlédnout zde a zde


Autová výprava se pak rychle odebrala domů, vlakové části to trvalo déle, ale zase zažili zmrzlinové hody, hry na perónu,
zpoždění rychlíku a prší karetní i doslovné. Tož myslím, že víkend se povedl, ceny získali všichni naši hráči, dále tu máme jedenkrát pódium, dvakrát zlato, žádné karamboly, dva dny mezi kamarády, další zkušenosti s dlouhými partiemi a
čištěním triček od zmrzliny :-)

Na podzimní Mistrovství Čech mládeže v šachu postupují do Krkonoš Honza Václavík (KP už nehrál) a Marek Piskač, oba si postup zajistili dokonce vícenásobně. Hrát Čechy můžou samozřejmě i Linda a Terezka.

Tož tak, máme tu partu mládeže, která věnuje šachům celý víkend, která hraje, analyzuje, přemýšlí, zapisuje, kamarádí se a i vítězí. Ó, my se máme!

P.S. - pokud je článek málo načinčany a nesouměrný, omlouvám se. Bacil do mě hrom, odešel mi zdroj a tlápu to tu na náhradním compu.
No a jasně že z fyziky vím, že to nebyl hrom, ale uznejte, že to lépe zní.....

Komentáře  

0 #1 Radek Bayer 2016-06-07 07:21
Hezký, moc hezký! Blahopřeji Lindě a Markovi k titulu krajského přeborníka a ostatním děkuji za vzornou reprezentaci našeho klubu.
Citovat
+1 #2 Lenka Hnilda 2016-06-09 12:09
Zajímavá magie čísel.....Linda se narodila 17.3.....taky Honza Vykouk se narodil 17.3.......no a na MČR v klasickém šachu získala Kamila medaili ausgerechnet 17.3....není to nějaký den šachistů? :-)
Citovat
0 #3 Radek Bayer 2016-06-21 07:19
Magie 17.3. asi opravdu funguje, tento datum má ve svém rodné listě zapsána má dcera. :-)
Citovat