To máte zprava zleva, z mailu, z televize, z novin, na netu je toho plno, školení, změny, směrnice…..ano, GDPR. Mám několik fundovaných studií, od názoru Je třeba změnit všechno až po Vůbec nic se nemění…. Proškolily mě kamarádky ze školství i ze státní správy, nadřízené orgány, dodavatelé všeho možného…Inu pro jistotu vybírám tu nejpřísnější variantu a budu se držet teorie Zveřejnit se nesmí o nikom nic :-)

 

O víkendu 9.-10.6.2018 se ve městě CV konal KP mládeže v šachu. Dvoudenní akce, vážné partie se zápisem, odměnou je v chlapeckých kategoriích postup na MČech, v dívčích pak pocit z dobře zahraných partií….jejda, můžu já zveřejnit kdo je chlapec a kdo dívka? J

 Protože naše hvězdy největší mají již postup na Čechy zabezpečený, nejeli tentokrát na KP ti nejvážnější adepti na medaile. Ale i ti co jeli měli dost slušné šance na bednu, medaile a třeba i ten postup…..V námi obsazených kategoriích bylo dobré být do 2. místa (postup), do 3. místa (medaile) nebo do 5. místa (diplom a pódium).

 

Akce to byla spíš komorní, celkem cca 40 hráčů v 8 kategoriích, při partiích tak byl klid, jen to vedro soustředění u šachovnic neulehčovalo. Hlavním vedoucím akce byl Ing. V.H., první den s výpravou pomohly (jejda, teď jsem prokvákla, tím ..y, že to byly ženy J ) K.Č. a A.V, druhý den opět A.V.a  pak ještě L.S. Koukám, že čeština je na utajení osobních údajů zákeřná.

 

Vezmeme to tedy podle věku, snad to není nějaká ta age diskriminace, když začnu nejmladšími (kde jsme žádného zástupce neměli). Tady mám dobrou zprávu, podzimní MČech se bude konat v Mostu, ideální pro naše D8 a D10, díky, pořadatelé! A vůbec, když už jsme u kategorie D….teplické dívky měly v termínu konání KP jiné sportovní a podobné akce….samozřejmě, akceptujeme, jen mi bylo trošilinku líto, že naše L. + L. + L. nebudou mít pohár nebo plaketu….tak super, už mi to vůbec vůbec nemusí být líto. Plakety byly připravené pouze pro vítěze klučičích kategorií, tož doufám, že teplické slečny šachistky na těch jiných akcích bodovaly a užily si je, držela jsem jim palce.

 

H12….náš reprezentant J. Č, zvaný důvěrně K. Č. odehrál výborné partie. Přemýšlel dlouho, využíval čas, porazil dvě medailistky i jednoho medailistu s přímým postupem, skončil nad svým nasazením, do posledního kola bojoval o přední příčky. Nakonec skončil těsně za pódiem, tedy 6., pro cenu si ovšem došel, myslím, že mohl být s výkonem spokojený.

 

 

 

H14….P.V. odehrál svůj úplně první turnaj se zápisem, zdá se mi, že tohle je to, co mu sedne. Jen si ještě musí zvyknout na delší čas, přehodit své časové nastavení z rapidů na dlouhé tempo a bude to jen lepší a lepší. Tentokrát to bylo jeho první pódium a diplom, opět těsně za něčím, tedy bednou, i když myslím, že P. mohl být se 4. místem opět spokojený. V partiářích má mnoho studijního materiálu a s V.H. hned analyzovali, co mohlo být v některých partiích zahráno jinak. P. bude dobrým hráčem pro KPIII.

 

J.B. už je zkušenějším šachistou, hraje ligu i KP, vážné partie jsou jeho parketou. Tentokrát zvítězil dvakrát, v posledním kole pak remízoval a skončil také těsně za něčím, tentokrát za pódiem, šestý (J…š říkal, že je 7., ale před ním byla jedna dívka a ta se do konečného pořadí chlapců nezapočítává).

 

 

H16….N.K. hrál loni MČech, kam postoupil z GP, letos tam odehrál málo turnajů, tak o postup musel bojovat v KP. Konkurence byla obrovská, třeba supersilný hráč, který měl v posledních letech postup na Čechy vždy přímý….no a teď najednou hrál KP. A dalším adeptem byl J. Š., náš host z ligy mládeže, který na Čechy taky přece patří, bez něj by to nešlo…..a další dobří šachisté, místa byla bohužel jen 2…A tak N. držel s ostatními teplickými a skončil opět těsně za, na 4. příčce. Být tam výhra místo remízy….ale i tak, 4. místo v kraji dobré.

 

T.F. si účast na KP vybojoval na poslední chvíli, v GP CV, tak si dvoudenní turnaj nakonec také užil. A skončil…..zase těsně za, tentokrát za pódiem, šestý, poskočil o jedno místo vzhůru oproti nasazení, takže dobré. H16 může hrát i za rok.

 

 

Je zajímavé, že patrně i město CV nedalo souhlas se zveřejněním svých údajů a krásné malované panorama města bylo tentokrát zakrytě...

 

 

 

Výsledky všech 8 kategorií najdete zde

 

 

I když se jich vlastně hrálo jen 6…

 

Tož tak. Šachisti si v neděli užili i něco, co v Teplicích nemáme, tedy déšť. Bufet fungoval, děcek byl celkem málo, tož byl klid….i když více obsazené KP taky mívaly něco do sebe….když se ve všech kategoriích hrával švýcar a ne jako letos v některých kategoriích každý s každým, případně každý s každým dvakrát…. Hráči se mohli o pauzách věnovat fotbalu, hrám, analýzám, párkům, KP je takový poklidnější než GP nebo bleskovky.

 

Na MČech postupuje z ŠK Teplice J.V. (přímý postup za MČR), účast plánují L. a L. a L., takže si zase užijeme fandění a sledování partií.

 

PS díky všem, hráčům i dospělým, kteří se na KP podíleli, hráli, analyzovali, hlídali, organizovali, řídili, strkali do zdržovače u pokladny na nádraží, ať už konečně uhne…. K postupu gratulujeme našim hostům V.V. a J. Š. a přejeme všem reprezentantům a reprezentantkám vydařené MČech!

 

PS II Pokud se neorientujete v tom kdo je kdo a co je jaká zkratka, podívejte se do výsledků…..nebo mi napište……pokud máte k dispozici můj osobní údaj... :-)!

 

Opravdové fotky z akce najdete zde

 

 

 

 

Komentáře  

+1 #1 Radek Bayer 2018-06-13 07:55
P.v.u.s.p.z T.

(Pěkný výsledek úžasné šachové party z Teplic) :-)
Citovat
+3 #2 František Bublík 2018-06-13 17:27
Opravdu vtipný článek, z hlediska ochrany osobních údajů určitě dostál všem předpisům. :lol:
Citovat