O víkendu 2.-3. 6. se v Chrudimi konaly již 56. Zaječice na Seči….Geograficky divné, leč pravdivé! Konalo se totiž Mistrovství ČR družstev starších žáků, které se kdysi hrávali v zaječicích, pak na Seči a teď v Chrudimi, ale většina lidí turnaji stále říká Zaječice, nebo Seč…. Turnaj je otevřený pro šestičlenná družstva, povinný je jeden mladší žák a jedna dívka, může být jeden host. Letos mohli hrát žáci 2003 a ml.

A my jsme rozumně vyhodnotili, že tento turnaj neobsadíme. Ovšem kdo chtěl hostovat, měl dveře otevřené. Zájem se logicky strhnul o Ladu, je šikovná, rapidy hraje moc pěkně, tréninky ve skupině Petra Šťastného svědčí její výkonnosti, i věkem odpovídá

…důkaz viz foto:

 

 Lada si mohla sama vybrat, u koho chce hostovat, nakonec určila 1. Novoborský.  S hráči se zná z 1. ligy i z Grand Prix, spolupráce s tímhle oddílem vždy klapla na jedničku. Už loni se domluvili s Honzou Václavíkem a ten z ně hrál na MČR družstev mladších žáků, k oboustranné spokojenosti. Honza si zahrál republiku s kvalitními soupeři a Nový Bor i díky jeho 6 bodům na druhé desce obsadil krásné 8. místo. No a v neposlední řadě, Nový Bor je nejen městem našeho nejlepšího extraligového šachového týmu, ale i městem českého skla, tedy srdcovou záležitostí nás sklářů….

 

Lada hrála ne šesté desce a její výkon byl parádní, skvělý, senzační, uhrála 7,5/9! Zahrála si i na prvním stole s jasným vítězem turnaje. Přispěla k výbornému 7. místu 1. Novoborského (ve výsledcích jsou osmí, ale polský tým se samo do pořadí na MČR nepočítá). Patřila k nejlepším hráčům na šesté desce. Dokonce v posledním kole hráli novoborští o medaile, ovšem extraligová Vlašim je soupeř přetěžký. Každé umístění v prestižní desítce je na republice mezi cca 70 týmy velkým úspěchem, gratuluji Ladě i celému týmu pánů Jíny a Hofmana.

 

 

 

Díky Radkovi za pátrání a za komentář s odkazem na foto, hned sem přidávám fotku týmu i s Ladou! 

Výsledky najdete zde

 

Lada tak byla jednoznačně nejlepším reprezentantem z Ústeckého kraje, super! A doufám, že jsem tím nevyzradila žádné osobní údaje, které jest mi povinno chránit :-)

Komentáře  

0 #1 Radek Bayer 2018-06-06 07:50
Výborně Lado, sqělý výkon!

Našel jsem fotku, je od paní Filipové z Vlašimi: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/56._Zajecice_MCR_druzstev_starsich_zaku%2C_turnaj_dvojicek_a_jednotlivcu_2.6.-36.6.2018_Chrudim/#IMG_0727.jpg
Citovat